Відбулися заходи до тижнів Німеччини в Україні  (28-11-2017)

«Німеччина – від партнерства до дружби»: заходи до тижнів Німеччини в Україні, які 23 листопада 2017 р. відбулися в Донецькому національному технічному університеті

Кожного року восени в Україні проходять заходи, які знайомлять нас із культурою, мовою та традиціями Німеччини. Тижні Німеччини цьогоріч також завітали і до нашого Університету. В ДонНТУ, здається, започатковано вже приємну традицію відзначати цю подію. «Німеччина – від партнерства до дружби» – під такою назвою відбулися заходи в нашому Університеті. Ми були дуже раді вітати в Покровську наших німецьких гостей: Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини у м. Донецьк Вольфганга Мьоссінгера та лектора DAAD у м. Дніпро Олафа Міттельштрасса.

Під час заходів у ДонНТУ усі бажаючі мали можливість відвідати лекцію на тему: «Науково-освітні програми DAAD для студентів, викладачів, науковців на 2018/19 рік», а також семінар на тему: «Подання заяви на отримання стипендії за науково-освітніми програмами DAAD». Ці важливі заходи було організовано за участю лектора DAAD Олафа Міттельштрасса. Для присутніх у залі лекція виявилась пізнавальною та змістовною. Вона надала студентам та викладачам можливість зорієнтуватися у великій кількості науково-освітніх програм та визначити для себе той напрямок, що має найбільші шанси на отримання гранту DAAD. Навчання у Німеччині стає дедалі більш доступним. Про це розповів Олаф Міттельштрасс, який поділився зі студентами та викладачами власним досвідом, а також розповів про те, на що слід звертати увагу, обираючи для подальшого навчання вищій навчальний заклад у Німеччині. Семінар «Подання заяви на отримання стипендії за науково-освітніми програмами DAAD» став корисним з практичної точки зору. Присутні мали можливість ознайомитися з існуючими правилами подання заяви на стипендію DAAD. По кожному пункту ми отримали детальні та корисні поради від пана Олафа Міттельштрасса. Сподіваємося у наступному навчальному році наш університет буде мати більше бажаючих подати заяву та отримати стипендії DAAD!

По завершенні заходів під час круглого столу під назвою «Німецька об’єднує» відбулася дружня зустріч із викладачами, аспірантами та студентами ДонНТУ. Учасники у невимушеній  обстановці спілкувалися з німецькими гостями за чашечкою кави та розповідали про актуальні наукові та навчальні проекти з навчальними закладами Німеччини, які наразі є активними в нашому Університеті. Присутні за круглим столом мали можливість отримати відповіді від Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини Вольфганга Мьоссінгера та лектора DAAD Олафа Міттельштрасса на актуальні питання. Для деяких викладачів та студентів цей рік запам’ятався тим, що подарував першу зустріч із Німеччиною. Теплі та емоційні враження прикрасили наш круглий стіл. Учасники спілкувалися різними мовами: англійською, російською, українською, але об’єднала всіх німецька мова! Наша зустріч вкотре підтвердила, що знайомство з іншою культурою та вивчення мов збагачує наш внутрішній світ та розширює горизонти.

Ми сподіваємося, що традиція зустрічати Тижні Німеччини в нашому Університеті стане ще одним місточком, який дозволить нашим партнерським відносинам стати по-справжньому дружніми.

Для тих, хто не зміг бути присутнім на заходах, але є зацікавленим у подачі заявок за програмами DAAD, пан Олаф Міттельштрасс залишив інформаційні листи, з якими можна ознайомитися у відділі міжнародних зв’язків.

Оксана Верещак,
в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків

Оксана Попова,
асистент кафедри мовної підготовки