В ДонНТУ пройшов семінар С. Гераськова  (13-4-2017)

Подорож на Схід: наукове стажування доцента С.В. Гераськова за програмою «The Japan Foundation»

Одинадцятого квітня за ініціативою відділу міжнародних зв’язків відбулася зустріч-семінар студентів і співробітників Донецького національного технічного університету з кандидатом філософських наук, доцентом С.В. Гераськовим, який нещодавно повернувся з Японії, де проводив наукове дослідження на тему: «Образ України в Японії: фактори формування». І зараз, по завершенні заходу, можна сміливо сказати, що завдяки цій зустрічі гості стали на крок ближче до країни висхідного сонця.

Вже з самого початку стало зрозуміло, що семінар носить характер не суто академічного заняття, а цікавої та захоплюючої розповіді, в якій знайшлося місце і жартам, і ліричним відступам, і навіть дискусії.

Сергій Вадимович розпочав свій виступ розповіддю про існуючі на сьогоднішній день види стажувань в Японії, зокрема, про програму «The Japan Foundation», учасником якої він став, і критерії відбору до неї. Варто відзначити, що однією із найважливіших вимог перебування та стажування є знання японської мови, без якого там просто не обійтися: частка англомовного населення дуже незначна, тому покладатися на неї не варто.

Після ознайомлення присутніх із загальною інформацією про країну мова перейшла до опису університету Квансей гакуїн (м. Нісімонія), в якому проходило стажування. Що ж до власне наукового дослідження, робота С. Гераськова «Образ України в Японії» потребувала значної роботи з різноманітними інформаційними ресурсами й участі у численних наукових заходах.

Зокрема, в рамках дослідження Сергій Вадимович проводив експертні інтерв’ю та анкетування японських студентів, більшість з яких показали, що люди Сходу з Україною знайомі лише поверхово та мають чимало не зовсім вірних стереотипів щодо неї.

Друга частина заходу була присвячена японській культурі, побуту та численним традиціям. Багато цікавого присутні почули про клімат, природу та архітектуру Японії. Напевно, чи не найбільш дискусійною та емоційною стала розповідь про східну кухню та її чудернацькі особливості. До того ж, колоритності усній розповіді додавали численні фото, які дали можливість на мить зануритися у світ для нас далекий, але від цього не менш привабливий.

По закінченні заходу присутні ще довго задавали Сергію Вадимовичу різноманітні питання, зокрема, про складнощі вивчення мови й про можливості співпраці з науковцями японських університетів.

В цілому, семінар пройшов більш, ніж вдало, яскравим свідченням чого стало зацікавлення на обличчях присутніх та вдячні оплески за емоційну та змістовну доповідь. І, хочеться вірити, що в подальшому подібні заходи в університеті проходитимуть ще не один раз.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу