Участь соціологів ДонНТУ в Міжнародній науково-практичній конференції НАН Білорусі (м. Мінськ)  (14-12-2017)

У листопаді в Інституті соціології НАН Білорусі (м. Мінськ) була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Соціальне знання і проблеми сучасного розвитку білоруського суспільства в умовах глобалізації». Задачами конференції були: визначення актуальних соціокультурних викликів для Білорусі у порівнянні з іншими країнами пострадянського простору, трансформація соціологічних практик і технологій в контексті становлення постіндустріальної економіки. Від ДонНТУ в конференції прийняла участь Віра Кречетова, старший викладач кафедри історії та права. Доповідь, що висвітлювала можливості вимірювання громадянської ідентичності в сучасному світі, була зроблена на секції «Соціологія культури, сім’ї, ідентичностей». Наукова проблематика зацікавила білоруських колег і викликала жваву дискусію.

Організатором конференції виступив Інститут соціології Національної академії наук Білорусії (Інстытут сацыялогіі Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі). Цікаво, що відкриття кафедри соціології і культури в Білоруському державному університеті (зараз це кафедра культурології) відбулось одночасно із заснуванням ДонНТУ – в 1921 році.

Заочна участь у конференціях, що проводять наші найближчі закордонні колеги, стала вже звичною і дуже важливою подією. Приємно було нарешті «наживо» побачити і почути тих людей, з ким неодноразово доводилось співпрацювати за допомогою інтернету, але жодна з форм заочного спілкування не замінить особистої зустрічі з колегами-соціологами. Конференція надала чудову можливість для обміну думками та встановлення неформальних контактів з білоруськими науковцями. Дуже корисно було дізнатися про науковий досвід і поділитися своїми дослідженнями. Таке спілкування надихає на розробку нових перспективних дослідницьких проектів.

Після підбиття підсумків конференції для її учасників було проведено екскурсію в експозиції відділу старожитньої культури національної академії наук Біларусі. Хоча історія України і Білорусі дуже тісно пов’язана, але Мінськ кардинально відрізняється від Києва, насамперед, в плані міської архітектури. Мінськ – це стародавнє місто, що було майже повністю зруйновано під час Другої Світової війни і розбудовано «з чистого аркушу». Це й досі відчувається на його широких проспектах.

Місто та перебування в дружньому університеті надовго залишається у спогадах. Я бажаю всім нашим колегам завітати до Мінська, адже подорож до Білорусі завжди була і, сподіваюсь, буде залишатися безвізовою.

Віра Кречетова,
старший викладач кафедри історії та права