Участь представників ДонНТУ у ювілейному Освітньому Форумі Програми Фулбрайта в Україні  (21-10-2017)

На минулому тижні в Києві відбувся Освітній Форум з нагоди 25-річчя діяльності Програми імені Фулбрайта в Україні. Одним із заходів був Круглий стіл на тему: «Реформи в освіті.  Роль програм академічних обмінів». У Форумі прийняли участь керівництво Міністерства освіти і науки України, Надзвичайний та Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні, Президент Інституту міжнародної освіти у Нью-Йорку, ректори провідних українських вищих навчальних закладів, представники Уряду та профільних міністерств України, НАН України, впливові громадські організації та випускники програм академічних обмінів.

Від ДонНТУ до участі в Форумі були запрошені Ірина Швець, проректор з міжнародних зв’язків та Євген Збиковський, завідувач кафедри хімічних технологій, керівник міжнародних проектів Еразмус+.

З вітальним словом до учасників Круглого столу звернулися Марта Коломиєць, Директор Програми імені Фулбрайта в Україні, Лілія Гриневич, Міністр освіти та науки України та Алан Ґудмен, Президент Інституту міжнародної освіти у Нью-Йорку. Міністр Лілія Гриневич вручила спеціальну відзнаку та привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана директору офісу Програми ім. Фулбрайта в Україні, пані Марті Коломиєць.

Під час роботи Форуму відбулося дві панельні дискусії. Зацікавленість та жвавий інтерес викликала доповідь Сергія Квіта, директора Центру забезпечення якості освіти НаУКМА, Радника Президента України, що була присвячена реформуванню українських університетів протягом трьох років після Революції Гідності.

Одне із проблемних питань, що розглядалися під час роботи Форуму, було присвячено викликам сьогодення та перспективам розвитку переміщених університетів, в якій прийняли участь Тетяна Орєхова, проректор Донецького національного університету імені Василя Стуса, Сергій Пєтухов, заступник Міністра юстиції з питань євроінтеграції та Максим Стріха, заступник Міністра освіти і науки України. Також відбулася експертна дискусія з реформи фінансування ВНЗ та впровадження Закону про наукову та науково-технічну діяльність, в якій прийняли участь Юрій Барабаш, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Тарас Добко, перший проректор Українського католицького університету та Єгор Стадний, експерт Аналітичного центру CEDOS.

Другу панельну дискусію на тему: «Якість освіти: сучасне розуміння, українські прагнення та міжнародна підтримка» відкрив Юрій Рашкевич, заступник Міністра освіти та науки України, який запропонував для обговорення закордонний досвід функціонування шкільної та вищої освіти як основу для реформування освіти в Україні.

Увагу учасників привернула доповідь Михайла Винницького, доцента Національного університету «Києво-Могилянська академія», яка була присвячена реформі підготовки в Україні наукових кадрів вищої кваліфікації. В дискусії також прийняли участь Ярема Бачинський, Директор Американських Рад з міжнародної освіти, Сергій Курбатов, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти,  Катя Вогт, Директор Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів.

Серед учасників Форуму був також Андрій Садовий, мер міста Львова, інші відомі політики, громадські та культурні діячі, представники української діаспори в США. Ярким та емоційним був виступ нашого донецького земляка – українського поета Сергія Жадана, після якого відбулася презентація його нової збірки віршів та автограф-сесія. Під час спілкування з Сергієм Жаданом ми домовилися про майбутню зустріч поета зі студентами та викладачами ДонНТУ.

В цілому проведений Форум дав можливість активного спілкування не тільки учасників академічної мобільності Програми Фулбрайт, а також багатьох представників української творчої та наукової інтелігенції. Форум продемонстрував, що без активного співробітництва із колегами із європейських та американських університетів неможливо забезпечити подальший розвиток української освіти і науки.

Ірина Швець,
проректор з міжнародних зв’язків ДонНТУ