Участь науковців ДонНТУ в тренінгах міжнародної мережі EduNet від компанії Phoenix Contact в Бад-Пірмонт (Німеччина)

6-3-2018    Міжнародне співробітництво   395

Для професійного росту викладачів міжнародна мережа EduNet постійно надає можливість підвищення кваліфікації. Аспірантка кафедри «Автоматика та телекомунікації» факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації, електроінженерії та радіоелектроніки Дар’я Жуковська взяла участь у серії тренінгів EduNet Training. Програма тренінгів передбачала  навчання з програмування на професійному обладнанні, яке було надано компанією Phoenix Contact Донецькому національному технічному університету.

EduNet – міжнародна освітня мережа університетів і промисловості в області технології автоматизації. Мережа сприяє міжнародній передачі знань та співробітництву в галузі промислової автоматизації й об’єднує провідні університети світу. Метою тренінгів було навчання новітнім технологіям в області автоматизації виробничих процесів, програмування обладнання автоматизації Phoenix Contact; створення на базі університетів-учасників прикладних лабораторій, оснащених сучасними навчальними модулями. В подальшому співробітництво з Phoenix Contact спрямовано на здійснення спільних досліджень; проведення семінарів і конференцій; професійні обміни студентами та викладачами. ДонНТУ долучився до мережі EduNet у 2010 році, і з того часу на базі університету функціонує лабораторія та відкритий центр промислової автоматизації.

Мені випала нагода відвідати професійний тренінг, який пройшов у штаб-квартирі компанії в німецькому місті Бад-Пірмонт. Тренінг складався з двох теоретично-практичних блоків: PC WORX «The application programmer» і мережні інформаційні технології «Ethernet, Profinet, Wireless LAN». Ці курси були створені безпосередньо викладачами на базі практичного обладнання. В першому блоці навчання ми розглянули теми, які були присвячені таким питанням, як інтерфейс системи програмування PCWORX та концепції програмування, апаратна конфігурація й перевірка сигналу за допомогою PCWORX, покрокове створення контрольного рішення та візуалізація системи за допомогою Visu+. Під час тренінгу я отримала перший практичний досвід у роботі з контролерами та поповнила теоретичні знання у сфері автоматизації процесів на виробництві.

Другий блок навчального матеріалу висвітлював теми з питань  обладнання зв’язку Ethernet, запуску мережі PROFINET за допомогою PCWORX, конфігурації обладнання Ethernet, антенних технологій, налаштування бездротової мережі. Цей матеріал став суттєвим доповненням моєї дисертаційної роботи. Кожен блок матеріалу завершувався тестуванням. А після складання іспиту відбулося офіційне вручення отриманих сертифікатів і прощальна вечеря.

Перші дні тренінгу видалися для мене досить складними: нове оточення, незнайома культура, робота з обладнанням промислової автоматизації та шалений темп. Були труднощі з переходом на мову викладання, тому що іноземці говорять дуже швидко, через що іноді виникали труднощі у перекладі та розумінні. Але, коли пройшов період адаптації, все стало набагато простіше. Викладачі та організатори теж докладали зусиль, проводячи для нас різноманітне культурне дозвілля для налагодження відносини між учасниками через неформальне спілкування.

Загалом, поїздка – це можливість пройти навчання в Німеччині, дізнатись, про особливості освітнього процесу, отримати новий досвід. Тренінги дали мені можливість впроваджувати набуті знання в навчальному процесі для студентів ДонНТУ, так як вони мають змогу працювати з продукцією від Phoenix Contact, як в навчальному контексті, так і для власних стартапів і проектів.

Дар’я Жуковська,
аспірант кафедри автоматики та телекомунікацій

,

Повернутися