Участь ДонНТУ у міжнародному воркшопі Британської Ради за програмою «Активні громадяни» (м. Олд Віндзор, Велика Британія)

16-10-2018    Міжнародне співробітництво   140

В серпні протягом 5 днів у Великій Британії (м. Олд Віндзор) відбувся Міжнародний воркшоп з розвитку фасилітаторів програми «Активні громадяни», організатором якого виступив головний  офіс Британської Ради в Сполученому Королівстві. Учасниками воркшопу стали 50 представників партнерських організацій Британської Ради з 13 країн світу: Великої Британії, США, Бразилії, Південної Кореї, України, Мексики, Марокко, Бангладеш, М’янми, Пакистану, Палестини, Саудівської Аравії, Фіджі.

Від України представниками заходу світового рівня стали Олена Хіль – голова громадської організації “Відкритий Університет Майдану” (м. Київ) та Галина Лисенко – начальник підрозділу з організації виховної роботи студентів ДВНЗ «ДонНТУ» (м. Покровськ). Для ДонНТУ участь у такому воркшопі стала визнанням активної роботи нашого Університету у всіх проектах Британської Ради в Україні.

Основна мета щорічного Міжнародного воркшопу – об’єднати фасилітаторів програми «Активні громадяни» з різних країн світу для обміну досвідом, обговорення цілей програми, що дасть змогу безпосередньо передавати майбутнім учасникам знання, розвивати навички і цінності для міжкультурного діалогу та нетворкінгу. Всі тренінгові сесії проводила досвідчена команда міжнародних фасилітаторів. У перший день воркшопу багато вправ було присвячено знайомству учасників, адже п’ятдесят нових людей з різних країн було важкувато одразу запам’ятати, та й англійська мова кожного учасника потребувала пристосування. Але адаптація пройшла успішно, і вже на другий день учасники вільно спілкувалися та взаємодіяли як на спільних групових сесіях, та і в окремих групах.

Проведення Ярмарку організацій сприяло більш теплому спілкуванню та неформальному знайомству. Під час Ярмарку кожен з учасників зміг розповісти про організацію, яку він представляє, її діяльність та свою роботу. Історія вимушеного драматичного переїзду нашого Університету, позитивний досвід роботи та розвитку на новому місці викликали співчуття та зацікавленість присутніх. Однією з яскравих подій стала організація інтернаціональної міжкультурної вечірки, під час якої всі учасники презентували культурні традиції своєї країни в національних костюмах.

Нетривалий візит до Лондону та короткі екскурсії по Олд Віндзору надали можливість учасникам трохи перепочити від насиченої програми та стати ще ближче один до одного. По закінченні навчання всі учасники воркшопу отримали сертифікати фасилітаторів програми «Активні Громадяни» міжнародного зразка.

Підсумовуючи, можна сказати, що небайдужі, енергійні «Активні Громадяни» дійсно  прагнуть змінити на краще світ довкола нас у багатьох країнах. В цьому я пересвідчувалася кожен день під час спілкування з колегами з різних країн.

Хочеться відзначити неймовірну злагоджену роботу команди з британського офісу Британської Ради, яка організувала цей візит. Їх неймовірна уважність до дрібниць організації та поселення, потреб учасників та щире чуйне ставлення викликає справжній захват та повагу. Щиро дякую Британську Раду за можливість участі у такому воркшопі та сподіваюсь, що кількість учасників від ДонНТУ буде збільшуватися, адже наші плани дуже амбітні.

Галина Лисенко,
начальник підрозділу з організації виховної роботи студентів

#DonNTU #BritishCouncil #activecitizen

, ,