Стажування викладачів кафедри мовної підготовки в Університеті Отто-фон-Герике (Німеччина)

3-10-2018    Міжнародне співробітництво   140

В рамках проекту «Технічні дисципліни німецькою мовою» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) викладачі кафедри мовної підготовки О. Верещак та О. Попова проходили стажування в Університеті Отто-фон-Герике, м. Магдебург. Магдебурзький університет є одним із провідних технічних вишів Німеччини, що має величезний потенціал. Сьогодні в Університеті Магдебурга навчаються понад 14,5 тисяч студентів з різних країн світу.

Мета перебування викладачів ДонНТУ у Німеччині була пов’язана з організацією і викладанням  німецької мови для студентів технічних спеціальностей ДонНТУ, обміном досвідом у викладанні німецької мови, а також удосконаленням володіння німецькою мовою. Візит відбувся на запрошення проф. Мартіна Вольтера, директора Інституту електричних енергетичних систем і за сприяння професора ДонНТУ  В.А. Святного.

В перший день перебування в Магдебурзі для нас гостинно було проведено екскурсію кампусом, навчальними корпусами, лабораторіями та бібліотекою Університету. Окрему увагу заслуговують лабораторії Університету, які займають цілі поверхи і демонструють найновітніше високотехнологічне обладнання. Це робить практичні заняття ще цікавішими і надає можливість проводити наукові дослідження. Університет постійно підтримує студентів і викладачів в їх бажанні здійснювати наукову діяльність.

Протягом місяця ми мали можливість знайомитися з системою викладання в німецькому університеті. Програма перебування передбачала насамперед відвідання лекцій, семінарів та практичних занять, які проводили викладачі кафедри електричних мереж та відновлюваних  джерел енергії. Лекційний курс супроводжувався презентаціями і цікавими дослідами. Позитивним досвідом для нас стала організація навчального процесу, в якому все чітко регламентовано та продумано до дрібниць, а вся робота спланована заздалегідь.

Працівники Університету дуже доброзичливі та відкриті до спілкування, раді допомогти або дати пораду. Цікавими та корисними були зустрічі з викладачами кафедр Університету, під час яких ми ознайомилися з  сучасними розробками в галузі енергії вітру та технологіями виробництва і мали можливість слідкувати за  роботою макетних зразків. Провідні дослідження в галузі комп’ютерного моделювання дозволили факультету отримати грант на розробку енергетичної мережі для всієї Європи.

Для нас, лінгвістів, дуже корисно було знайомитись з методикою викладання складних дисциплін, чути технічні терміни, фіксувати для себе різноманітний вокабуляр інженерних галузей. Накопичений досвід і отримані матеріали ми обов’язково використаємо, щоб долучити наших студентів до вивчення німецької мови професійного спрямування. В наших планах складання глосарію і видання навчальних посібників.

Місяць перебування в Магдебурзі минув дуже швидко і був насиченим завдяки навчанню, новим знайомствам, подорожам живописними містами Німеччини, яка вразила нас своєю гостинністю та відкритістю. Фото мальовничих краєвидів, замків та пам’яток стародавніх часів ще довго будуть нагадувати нам про подорож до казкової країни.  Сподіваємось, що Німеччина ще не раз відкриє для нас, українців, свої гостинні двері.

Оксана Верещак,
в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків

Оксана Попова,
асистент кафедри мовної підготовки