Продовження спільних досліджень науковців ДонНТУ в Університеті Штутгарту  (7-4-2017)

В рамках міжнародного співробітництва Донецького національного технічного університету зі Штутгартським Університетом (Німеччина), з яким ДонНТУ має давню історію наукових контактів, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії, професор Святний Володимир Андрійович та докторант, доцент Мірошкін Олександр мали можливість відвідати місто Штутгарт. Метою поїздки було виконання спільних наукових досліджень у галузі розподіленого паралельного моделювання складних технічних систем.

В Університеті Штутгарту нам пощастило побачити функціонуючий обчислювальний центр та ознайомитися з роботою машинного залу суперкомп’ютера Hazel Hen, який за останнім світовим рейтингом TOP-500 суперкомп’ютерів світу посів 14 місце.

Під час перебування в Університеті нас запросили взяти участь у семінарі: «Open MPGPU Directives for Parallel Accelerated Supercomputers – an Alternative to CUDA from CRAY Perspective», який був присвячений використанню прискорювачів обчислень в надпродуктивних паралельних комп’ютерних архітектурах. Два дні спілкувань із науковцями дозволили ознайомитися із новітніми досягненнями та напрямами у галузі моделювання складних технічних систем. Такою ж плідною була участь у науковій конференції «Суперкомпьютінг у наукових та промислових проблемах». Разом із німецькими колегами, професором М. Реш та В. Кушнаренко ми зробили доповідь на тему: «Проблеми технології паралельного моделювання», яка присвячена високопродуктивним обчисленням у вирішенні наукових та промислових проблем.

Два місяці плідної роботи в Університеті Штутгарту минули дуже швидко. Сповнені нових ідей та натхнення, ми повернулись до рідного Університету з бажанням втілювати наукові плани та передавати сучасні знання й досвід молодому поколінню.

Олександр Мірошкін,
докторант, доцент кафедри комп’ютерної інженерії