Симпозіум викладачів англійської мови професійного спрямування за проектом Британської Ради в Україні «Англійська мова для університетів»

28-11-2018    Міжнародне співробітництво   66

У період з 22 по 24 листопада в місті Київ відбувся симпозіум викладачів англійської мови професійного спрямування (National Symposium on Excellence in Internationalisation and ESP in Higher Education) у рамках проекту Британської Ради в Україні «Англійська мова для університетів». Учасниками проекту наразі є 32 виші України, представники яких зібрались, щоб поділитися досвідом упровадження інновацій і нових підходів до викладання англійської мови професійного спрямування. ДонНТУ на симпозіумі представляла завідувач кафедри мовної підготовки Марина Кабанець.

Симпозіум відкрили Саймон Вільямс (Simon Williams), директор Британської Ради в Україні, Саймон Етертон (Simon Etherton), керівник програм англійської мови Британської Ради, Жанна Севастьянова, менеджер проекту «Англійська мова для університетів», та Надія Удова, координатор проекту, які розповіли про перебіг проекту та поділилися планами щодо майбутньої співпраці.

Учасники симпозіуму презентували успіхи й напрацювання з викладання англійської мови у своїх університетах і поділилися труднощами й викликами, з якими їм доводиться стикатися. Після цього завідувачі кафедр і викладачі з усіх куточків України разом попрацювали над шляхами вирішення проблем, спільних для всіх університетів.

Протягом останніх півтора років викладачі кафедри мовної підготовки Донецького національного технічного університету пройшли три етапи тренінгів Британської Ради з викладання англійської мови професійного спрямування. Результатом участі у проекті стали зміни в робочих навчальних програмах, нові форми роботи зі студентами та застосування сучасних методів викладання. Результатом триденної роботи за проектом став банк ідей, які будуть використані для вдосконалення викладання англійської мови професійного спрямування в університетах.

Спеціальним гостем симпозіуму став професор Саймон Борг (Simon Borg), відомий фахівець з іншомовної освіти, експерт проекту «Англійська мова для університетів», який провів тренінг з ефективної організації взаємовідвідування занять викладачами та ефективного зворотного зв’язку. Учасники симпозіуму були вражені ораторською майстерністю лектора з Великої Британії, який продемонстрував найвищий рівень професійної компетентності та вразив умінням працювати з аудиторією.

Саймон Борг провів спеціальну зустріч з представниками переміщених університетів, під час якої з’ясував проблеми, які постають перед викладачами англійської мови цих закладів, та їх потреби в підтримці від Британської Ради.

Одним із найважливіших результатів проекту «Англійська мова для університетів» представники всіх університетів-учасників вважають персональні контакти викладачів і створення дружнього товариства однодумців, готових ділитися досвідом і допомагати один одному в досягненні спільної мети – удосконалення викладання англійської мови в університетах та підвищення рівня володіння англійською мовою українцями.

Марина Кабанець,
завідувач кафедри мовної підготовки