Звичайна студентська практика в австрійський компанії “Fabasoft” (як я став стажером за кордоном)

4-12-2018    Інтерв'ю , Міжнародне співробітництво   358

1Восени 2017 року я дізнався про можливість проходження практики в австрійській компанії “Fabasoft”, яка займається розробкою програмного забезпечення як для комерційних цілей, так і для використання органами державної влади. Саме тоді я розмислював над тим, де ж проходити переддипломну практику. На той момент я вже вивчав німецьку мову і мав непоганий рівень володіння.

Мені потрібно було терміново написати резюме та мотиваційного листа німецькою мовою, а потім відправити документи електронним листом. У середині січня мені зателефонували та призначили співбесіду в телефонному режимі. Я дуже хвилювався щодо цього. На щастя, я вже спілкувався з іноземцями на різних всеукраїнських і міжнародних виставках, але телефонна розмова повністю відрізняється від розмови наживо. Після цього пройшов ще деякий час і мені дали згоду на оформлення документів. Невдовзі прийшов і лист «Ласкаво просимо до команди “Fabasoft”».

Прибувши до Австрії, в одне з великих міст Лінц, мене ввели в курс справ і пояснили, чим я маю займатися протягом періоду практики. Тому весь час я розробляв генератор коду С++ на мові програмування Java.

Окремо хотів би поділитися позитивними враженнями про менталітет і привітність мешканців міста. Звичайні мешканці допомагали та підказували мені, коли я що-небудь не розумів. Так, спочатку було нелегко, тому що я познайомився з одним із австрійських діалектів. Але зі мною розмовляли чистою німецькою мовою, тому що місцевий діалект було важко сприймати на слух.

2Жив я у студентському гуртожитку, який теж мене вразив ставленням до студентів. Це – окрема атмосфера і окремий світ. Після робочого дня я завжди приходив і займався додатково як мовою, так і програмуванням. По закінченню періоду стажування я виконав всі завдання у визначені терміни.

Австрія – це надзвичайно красива країна у центрі Європи, що поєднала в собі чисте повітря, прекрасну природу, унікальну архітектуру й неосяжну кількість цікавих і незвичайних фактів. Ця країна подарувала світу великих композиторів, акторів, вчених й інженерів, таких як: Вольфганг Амадей Моцарт, Арнольд Шварценеггер, Зігмунд Фрейд, Йоганн Штраус, Даніела Сваровскі, Франц Шуберт та ще багато інших видатний людей. Австрія заворожує своїми гірськолижними курортами, красивими озерами, термальними джерелами, мальовничими заповідниками, незвичайною красою архітектури, середньовічними будинками, замками, палацами, де вершилася історія і змінювалися долі всього людства. Тому не дивно, що хочеться повернутися до Австрії знову і знов.

Сергій Нагорний,
студент факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій,