Програма подвійних дипломів за участю студентів та викладачів ДонНТУ отримала високу оцінку європейських партнерів та МОН України  (3-10-2017)

Наприкінці вересня 2017 року в залі засідань Міністерства освіти і науки України відбувся заключний інформаційний семінар за результатами проекту RETHINK: Програми подвійних дипломів – реформування вищої освіти через інтернаціоналізацію. Захід був присвячений результатам міжнародного проекту TEMPUS RETHINK («Реформа освіти через міжнародний обмін знаннями»), а саме – презентація результатів впровадження Програми подвійних дипломів. Ця Програма є спільним проектом українських та європейських вишів, яка дає можливість українським студентам під час навчання в Україні отримати не тільки знання, а й дипломи провідних європейських університетів.

Головуючим на інформаційному семінарі виступив Юрій Рашкевич, заступник Міністра освіти і науки України, який довгий час був засновником багатьох освітніх програм із європейськими університетами під час роботи у Національному університеті «Львівська політехніка». Основними доповідачами семінару були: головний координатор проекту RETHINK, професор Лісабонського Університету Оксана Турчаніна (Португалія), працівники Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН України, представники «Національного Еразмус+ Офісу в Україні», члени міжнародного консорціуму проекту – представники європейських вищих навчальних закладів: Університету Ла Корунья (Іспанія) та Політехнічного Університету Лейрії (Португалія), Донецького національного технічного університету (м. Покровськ) та Донбаської академії будівництва і архітектури (м. Краматорськ). Ознайомитися з Програмою подвійних дипломів змогли численні представники українських вишів, які були присутні на цьому заході.

З презентацією про співробітництво ДонНТУ з європейськими університетами у сфері реалізації Програми подвійних дипломів виступили координатор проекту від ДонНТУ Євген Збиковський та проректор ДонНТУ з міжнародних зв’язків Ірина Швець. Особливу увагу привернула розповідь про навчання у магістратурі Університету Ла Корунья студентки кафедри «Хімічні технології» ДонНТУ Єлізавети Древаль, яка відповіла на численні запитання з боку присутніх представників українських вишів.

З доповідями про особливості реалізації Програми подвійних дипломів та нові можливості українських університетів щодо запровадження програм подвійних дипломів виступили Оксана Турчаніна – головний координатор проекту, Сергій Колісниченко (координатор проекту від ДонНАБА), професор Маркош Ладо (координатор від Університету Ла Корунья), професор Луїза Гонсалвеш (координатор від Політехнічного Інституту Лейрії) та професор Нельсон Олівейра. Представлені ними презентації досягнень у рамках проекту, які спрямовані на інтеграцію українських вищих навчальних закладів у Європейський освітній простір, викликали підвищену увагу у присутніх, жваве обговорення з фахівцями-освітянами перспектив реалізації програм подвійних дипломів із провідними європейськими університетами.

Заступник Міністра Юрій Рашкевич дав високу оцінку зусиллям команди проекту RETHINK по реалізації цієї важливої міжнародної освітньої програми. Особливо було підкреслено, що ДонНТУ і ДонНАБА після переміщення із зони АТО в найкоротші терміни змогли не тільки укласти угоди з європейськими університетами про навчання українських студентів за кордоном, але й підготували та реалізували на практиці навчання, виконання магістерської роботи та захист її в європейському вузі. Цей важливий підсумок виконання проекту RETHINK повинен стати прикладом для інших українських університетів, які побажають інтегруватися в міжнародний освітній простір. Також заступник міністра висловив низку важливих пропозицій щодо полегшення умов студентам для участі в Програмі, а також адаптації складених угод до умов нового Закону України про освіту.

Слід зазначити, що із закінченням проекту RETHINK реалізація Програми подвійних дипломів в ДонНТУ не закінчується. Всі бажаючі отримати подвійну освіту в ДонНТУ та провідних вузах Європи можуть ознайомитись з умовами подачі заявки та умовами навчання в міжнародному відділі ДонНТУ.

Ірина Швець,
проректор з міжнародних зв’язків ДонНТУ