Практика в Польші, або подорожні замітки студентів ДонНТУ. Етап ІII.  (29-8-2016)

Лодзь, Аліна Дранішникова, Сергій

Лодзька Політехніка – один з найкращих вузів Польщі. Університет облаштований сучасним обладнанням, має багато світових фірм-партнерів та співпрацює з великою кількістю вузів по всьому світу.

Майже одразу після приїзду ми завітали до Політехніки, де зустрілися не тільки з нашим безпосереднім координатором, а й ще з поважним професором Збігнєвом Лісіком. Професор був радий, що наші вузи співпрацюють разом, побажав нам успіхів та сказав, що ми завжди можемо до нього звернутись, якщо будуть питання.

Зустріч з координатором була лаконічна, але доволі містка. Він розповів що ми маємо зробити, дав нам установи та деякий час для знайомства з новим матеріалом. Так як уся документація була на англійській та польський мовах, то нам потрібен був час для того, щоб перекласти та зрозуміти матеріал.

Суть нашої практики полягає в тому, щоб дослідити процес переміщення молекул в полімерних рідинах та виявити певну залежність. Так-так, виявляється, що цей процес дійсно можна прослідкувати і навіть отримати деякий алгоритм за яким відбувається переміщення. Далі, потрібно скласти математичну модель цього фізико-хімічного процесу для того, щоб в подальшому, змоделювати його за допомогою паралельного програмування з використанням CUDA-архітектури. Використання CUDA-архітектури дає можливість задіяти апаратні засоби сучасних відеокарт, завдяки чому суттєво збільшується обчислювальна потужність. Все це складно, але дуже цікаво.

Поміж вивченням нового матеріалу ми знаходимо час для прогулянок по Лодзю та й по самій Польщі. Нещодавно відвідали столицю – Варшаву. Вона ніби поділяється на два, зовсім різних вимірів Польщі. З однієї сторони – старинні кольорові будівлі, величні замки та фортеці, а з іншої – сучасні забудови з неймовірною архітектурою та величезною кількістю поверхів. Варшава ніби манить туристів своєю атмосферою свята та щасливого життя.

Аліна Колесник та Сергій Дранішников,
студенти факультету комп’ютерних наук і технологій