Підготовка фасилітаторів ДонНТУ за проектом Британської Ради «Активні громадяни»

23-8-2018    Міжнародне співробітництво   947

З 5 по 9 серпня 2018 року в м. Яремче проходив національний семінар-навчання для фасилітаторів партнерів Британської ради в рамках проекту «Активні громадяни». Донецький національний технічний університет є партнером Британської Ради та ефективно співпрацює з нею вже тривалий час, тому наш виш зацікавився можливістю пройти навчання. Учасниками семінару стали: Яна Кот, заступник начальника підрозділу з організації виховної роботи студентів, Маргарита Біленська, культорганізатор підрозділу з організації виховної роботи студентів; Анна Воропаєва, доцент кафедри автоматики та телекомунікацій.

Мета проекту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку громад шляхом створення мережі молодих лідерів, які є рушіями реформ у своїх громадах. Навчання фасилітаторів проводили кращі майстер-фасилітатори Британської Ради в Україні. Програма була насичена та різноманітна. Учасники отримували нові знання та відпрацьовували їх на практиці, обмінювалися досвідом, дізнавалися про методи фасилітації.

Весь час навчання був сповнений корисною цікавою інформацією. Серед краси Карпат було нелегко працювати, але ми впорались! Загалом нас було близько 40 учасників.

Атмосфера комфорту та взаємодії дала можливість учасникам зрозуміти, над чим потрібно ще працювати та які навички вдосконалювати. За результатами навчання ми отримали сертифікати фасилітаторів. Тепер їх необхідно підтвердити, провівши в університеті тренінги в рамках програми «Активна громада». Учасники тренінгів зможуть підготувати проекти соціальної дії та отримати фінансування на їх реалізацію, а ми як фасилітатори будемо допомагати їм у цьому. Британська Рада, у свою чергу, надасть фінансову підтримку обраним проектам, які будуть відповідати їх пріоритетним напрямкам діяльності.

Зовсім скоро фасилітаторами програми «Активні громадяни» будуть проводитися тренінги для всіх бажаючих, зокрема, студентів і викладачів ДонНТУ. Слідкуйте за анонсами.

Яна Кот,
заступник начальника підрозділу з організації виховної роботи студентів

Маргарита Біленська,
культорганізатор підрозділу з організації виховної роботи студентів