Переможці конкурсу «Програміст 2018» відвідали виставку CEATEC JAPAN 2018

20-11-2018    Міжнародне співробітництво , Преміум-новина   97

Нещодавно команда студентів ДонНТУ повернулася з країни, де сходить сонце – Японії. Наша команда з чотирьох студентів: Андрія Бардакова, Євгена Берника, Олександра Кривенка, Євгена Тулякова та випускника ДонНТУ Микити Хоменко стала переможцем конкурсу “Програміст 2018” від Фонду Бориса Колесникова і у складі української делегації відвідала у місті Токіо міжнародну  виставку передових технологій CEATEC JAPAN 2018.

Метою виставки стало об’єднання прогресивних технологій в одному місці для обміну інформацією і встановленню нових бізнес зав’язків. Формат був достатньо широким і передбачав не тільки стендові презентації, а також і доповіді в рамках конференції. На виставці було представлено розробки як зовсім маленьких стартапів, так і гігантів індустрії.

Нашу команду найбільш зацікавили стенди з розробки  штучного інтелекту та робототехніки. Новітні технології охоплюють майже усі сфери нашого життя: від розваг до галузі виробництва та безпеки. Важливий акцент на виставці було зроблено на механізмі дистанційного керування роботами з максимальною для користувача простотою (за допомогою VR-шолому і новітніх ручних органів керування) та мінімальною затримкою при передачі команди та відеосигналу, яку на японських островах вже забезпечують мережі 5G. Не можна було залишити без уваги розробки компанії Sharp у сфері обробки та відтворення телевізійного сигналу з роздільною здатністю 8K, що стане доволі звичним явищем для японців вже у 2019 році.

Маємо зазначити, що багато технологій, представлених на виставці тією чи іншою мірою можна зустріти і в Україні. Але в нашій країні вони не мають такого масового використання, як це відбувається в Японії. Отже ми вкотре переконалися, країна сонця що сходить знаходиться на передовій високих технологій.

Організатори підготували для нас екскурсію пам’ятками Токіо. Незабутні враження ми отримали від прогулянок Східним садом Імператорського Палацу, відвідування старовинних буддистських храмів та екскурсії до найстарішого штучного острову. Дуже вразили архітектурні рішення, що використовуються в Японії, та інтеграція сучасних технологій в звичайне життя.

Ця подорож у майже протилежний куточок земної кулі дала нам можливість зануритись у світ сучасних технологій, зрозуміти основні напрямки їх розвитку, розширити власний світогляд в рамках своєї спеціалізації, а також – ознайомитися з місцевою культурою.

Андрій Бардаков, Олександр Кривенко
магістри факультету комп’ютерних наук і технологій

, ,

Повернутися