Нові тенденції в європейській освіті: участь професорів ДонНТУ в унікальних тренінгах з розвитку ігрової індустрії на базі Краківської гірничо-металургійної академії  (13-11-2017)

2-3 листопада 2017 року на базі Краківської гірничо-металургійної академії ім. С.Сташіца (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie) відбувся тренінг “21st century skills /Deeper Learning”. Гірничо-металургійна академія, яка була заснована у 1919 році, є найбільшим вищим навчальним закладом гірничо-металургійного профілю в Польщі. Навчальні програми Академії охоплюють 50 напрямків, понад 200 спеціальностей на 15 факультетах. В Академії навчається понад 36 тис. студентів бакалаврату та магістратури, більше 500 студентів-аспірантів та докторантів.

Проведення тренінгу було передбачено міжнародним проектом “Game Hub: Співробітництво між підприємствами та університетом в області ігрової індустрії в Україні“. У тренінгу взяли участь викладачі ДонНТУ: проф. Євген Башков, проф. Ольга Дмитрієва, проф. Людмила Калафатова, доц. Наталя Костюкова. В ролі тренерів виступали викладачі Краківської гірничо-металургійної академії та Університету Деусто (Іспанія, м. Більбао). На тренінгах розглядалися принципи критичного мислення та навички вирішення проблем, особливості колективної роботи студентів, підходів «Deep learning» та «Flip learning». Запропонована європейськими партнерами тематика семінару була дуже цікавою і корисною для викладачів ДонНТУ.

У вільний час нам вдалося помандрувати вулицями славетного міста Кракова. Чарівний Краків – королівська столиця Польщі – викликав захоплення своїми історичними будівлями та мальовничими краєвидами. Краків є адміністративним центром Малопольського воєводства. Історичний центр міста з 1978 року належить до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. У минулому Краків був столицею Польщі з 1038 до 1596 року, а до 1734 року – місцем коронації польських королів.

Сьогодні на вулицях Кракова дуже багато молоді. Це місто можна назвати студентським, бо в ньому розташовано 23 державних та приватних університетів, в яких навчаються близько 200 тис. студентів.

Краків – чудове місто за будь-якої пори року. Золота осінь – не виняток. Королівський замок, площа Ринок, береги Вісли зачаровують і викликають бажання повернутись до Кракова знову і знов. А враховуючи нашу активну співпрацю із польськими колегами, можна із впевненістю сказати, що зустріч із Краковом неодмінно відбудеться.

Наталя Костюкова,
доцент кафедри прикладної математики та інформатики