Нові можливості для студентів та молодих підприємців в рамках проекту Британської Ради «Creative Spark»

На початку 2018 р. Британська Рада започаткувала нову масштабну п’ятирічну ініціативу – Creative Spark: програма підтримки підприємництва у системі освіти та оголосила конкурс партнерських проектів. У листопаді 2018 року програма Creative Spark підтримала 38 міжнародних партнерських проектів між вищими навчальними закладами та інституціями у секторі креативної економіки з Великої Британії та України, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану та Узбекистану. Наш проект SEAL (Spark Enterprise Analytical Lab) у партнерстві з Харківською медичною академією післядипломної освіти та Університетом Кінгстон (м. Лондон)  став одним із восьми українських проектів-переможців.

Програма Creative Spark спрямована на розвиток партнерських відносин між університетами та інституціями сектору креативних індустрій у Великій Британії та країнах-учасницях з метою розвитку підприємницької освіти та створення центрів підтримки підприємництва. В рамках програми передбачається проведення тренінгів та заходів з розвитку підприємницьких навичок у студентів та підприємців. Проект передбачає digital-програми для вивчення англійської мови, включаючи навчальні платформи та масові відкриті онлайн-курси (MOOCs) англійської мови для підприємництва. Очікується, що у перший рік програми до Creative Spark долучаться більше 10000 студентів і підприємців-початківців.

Проект ДонНТУ SEAL спрямовано на заснування Аналітичної лабораторії підприємництва SPARK, у рамках якої буде залучено досвід провідних фахівців Університету Кінгстон для навчання молоді навичкам інноваційного підприємництва. Проект передбачає проведення онлайн бізнес-курсів для студентів, молодих вчених і підприємців-початківців, а також організацію літньої школи підприємництва за участі провідних тренерів Університету Кінгстон. У результаті завершення навчання учасники програми матимуть змогу презентувати свої бізнес-ідеї на міжнародному пітчингу проектів Британської Ради та отримати в якості винагороди фінансування стартапів, наставництво обізнаних підприємців, а також навчальні подорожі до Великої Британії.

Вперше представники проектів з усіх країн-учасниць програми та Великобританії зустрілися у м. Тбілісі (Грузія) 20–21 листопада 2018 року у рамках зустрічі партнерів програми Creative Spark та конференції з діалогу з питань політики. Під час заходу експерти з питань політики на національному рівні та лідери проектів від Великої Британії та семи країн-учасниць мали унікальну можливість обговорити національні політики, стратегії, плани впровадження, обмінятися планами партнерства між університетами та домовитися про майбутні принципи реалізації програми. Від ДонНТУ участь у зустрічі взяла Олександра Следь як один із головних учасників проекту.

Друга зустріч учасників Spark Enterprise Analytical Lab відбулася 19 грудня у м. Київ і була присвячена вирішенню координаційних питань щодо організації активностей у рамках проекту. У зустрічі взяли участь представники команд ДонНТУ (менеджер – Ірина Швець), ХМАПО (менеджер – Ірина Журавель) та Університету Кінгстон (менеджер – Іван Жупич). Під час координаційної зустрічі було розроблено «дорожню карту» проекту, яка передбачає заходи з розвитку підприємницьких навичок у студентів, молодих вчених та креативних підприємців-початківців, підвищення рівня володіння англійською мовою, підтримки заснування нового бізнесу та інкубації, обміну знаннями та провідним досвідом.

У результаті реалізації проекту очікується підвищення бізнес-навичок і рівня володіння англійською мовою у студентів і підприємців-початківців. Важливим результатом проекту має стати посилення співпраці між партнерськими організаціями у Великої Британії та України з метою розвитку освітніх систем і центрів підтримки підприємництва.

Олександра Следь,
докторант ДонНТУ