Наукове стажування в дослідницькому центрі наукового моделювання SRC SimTech (Німеччина)

3-5-2018    Міжнародне співробітництво , Події   173

В рамках договору про наукове співробітництво та за підтримки німецької Служби академічних обмінів (DAAD) відбулося наукове стажування завідувача кафедри прикладної математики та інформатики, д.т.н., проф. О. Дмитрієвої в дослідницькому центрі наукового моделювання Simulation Technology (SRC SimTech) університету Штуттгарта (Німеччина).

Дослідницький центр наукового моделювання SimTech об’єднує в кластер близько 200 вчених для проведення досліджень, спрямованих на розробку нових технологій моделювання. Робота кластера концентрується на актуальних дослідницьких напрямках в природничих та інженерних науках. В сфері наукових інтересів SRC SimTech знаходяться як традиційні проблеми моделювання складних динамічних систем радіоелектроніки, енергетики, хімічних технологій, ядерної фізики, автоматизації технологічних процесів, так і порівняно нові проблеми захисту навколишнього середовища, метеорології, біотехнологій, технологій сипучих матеріалів, молекулярної динаміки, біомеханіки. Програмна підтримка дослідницьких програм SimTech базується на інтернет платформі віртуальної програмної лабораторії моделювання ViPLab. Поряд з потужним обчислювальним ядром ViPLab забезпечує 3D візуалізацію отриманих результатів.

На запрошення директора дослідницького центру SRC SimTech проф. В. Елерса в роботі над одним із спільних наукових проектів взяла участь проф. О. Дмитрієва. Наукові дослідження проводилися у сфері розробки сучасних технологій паралельного моделювання (ParSimTech) і високопродуктивних обчислень за тематикою «Паралельні чисельні методи розв’язання систем диференціальних рівнянь». Спільні дослідження були спрямовані на розробку та програмну реалізацію нових обчислювальних методів моделювання динамічних систем зі сконцентрованими параметрами, орієнтованих на реалізацію в паралельних комп’ютерних системах. Тестове моделювання здійснювалося за допомогою одного з найпотужніших на сьогоднішній день високопродуктивного кластера (Cluster of Excellence).

За період стажування було подано запит на фінансування науково-технічного проекту «Проблеми переносу на багатозв’язних графах: паралельні обчислювальні методи і редукція моделей» (DFG-SFFRU Cooperation Joint German-Ukrainian Project Proposals in Physics and Mathematics, funding period 2019-2021) у спільному конкурсі науково-дослідних проектів Державного фонду фундаментальних досліджень України і Німецького Дослідницького Товариства (DFG). Організацією-партнером з німецької сторони виступив Інститут чисельного аналізу університету Ульма (Німеччина). Під час стажування було також організовано і проведено інтерв’ю з представниками Штутгартського університету, в якому було подано інформацію про ДонНТУ, факультет комп’ютерних наук і технологій, кафедру прикладної математики і інформатики.

Під час перебування в університеті Штуттгарта було організовано ряд презентацій та зустрічей з провідними фахівцями в області моделювання великих систем, хмарних обчислень, результати яких свідчать про схожість наукових інтересів і подальше поглиблення співпраці між нашими університетами.

Ольга Дмитрієва,
завідувача кафедри прикладної математики та інформатики

Повернутися

Конкурси, гранти, проекти