Наукова співпраця кафедри комп’ютерної інженерії ДонНТУ з німецькими університетами

5-5-2018    Міжнародне співробітництво , Преміум-новина   308

Завідувач кафедри «Комп’ютерна інженерія» проф. В.А. Святний мав трьохмісячний науковий візит в якості гостя-професора до надпродуктивного обчислювального центру Штутгартського університету. Візит відбувся на запрошення почесного доктора ДонНТУ, директора центру проф. Міхаеля Реша в рамках угоди про співпрацю між університетами.

Спільні з німецькими колегами наукові дослідження належать до проблем паралельного моделювання складних динамічних систем з зосередженими й розподіленими параметрами, побудови й застосування розподілених паралельних моделюючих середовищ універсального та проблемно орієнтованого призначень. На вирішення актуальних задач ParSimTech-проблематики спрямовано теми аспірантських і магістерських робіт. Було обговорено організацію імплементації MIMD-симуляторів з аспірантами В. Кушнаренко та О. Щербаковим, що мають наукові стажування відповідно в Ульмському та Штутгартському університетах. Під час робочого візиту було погоджено теоретичну частину дисертації аспіранта Г. Маргієва з професором А. Кінле, керівником відділу Макс-Планк-Інституту динаміки складних технічних систем. За цією ж програмою зараз відбувається стажування магістрантки О. Крюковської в Технічному університеті Гамбург-Харбург. До речі в цьому Університеті вже працюють наші випускники: юніор-професор М. Доста, який є керівником магістрів В. Скорича та С. Дранішникова. З розробкою паралельних симуляторів також пов’язані теми робіт аспірантів-заочників Н. Гуськової та М. Мінакова.

1

2

В Штутгартському Університеті разом с професором М. Решем було підготовлено програму перебування стипендіатів ім. Л. Ейлера та погоджено їх індивідуальні завдання. Разом зі стипендіатами ми взяли участь у семінарі з проблем паралельного моделювання систем з розподіленими параметрами, в конференції SimTech, організатором якої був почесний доктор ДонНТУ професор В. Елерс.

Робочі зустрічі та переговори з німецькими професорами свідчать про підтримку науковців ДонНТУ з боку німецьких колег та зацікавленість у подальшій науковій співпраці.

Володимир Святний,
завідувач  кафедри комп’ютерної інженерії