Конкурс на програму подвійного диплому магістра відкрито!  (25-1-2016)

У листопаді 2015 року ректором ДонНТУ Ляшком Я.О. та ректором Університету Коруна (Іспанія) Хосе Луїсом Арместо Барбеїто було підписано договір про реалізацію спільної магістерської програми подвійного диплома. Цей договір передбачає можливість одночасного отримання двох дипломів: магістра у галузі хімічної технології палива та вуглецевих матеріалів (ДонНТУ) та магістра у галузі охорони навколишнього середовища, технології та управління (Університет Коруна, Іспанія). В даний час конкурс на участь у програмі подвійного диплому магістра відкрито.

Підписанню договору передувала напружена та плідна робота з укладання та погодження планів підготовки магістрів у рамках міжнародного проекту TEMPUS RETHINK – «Реформи в освіті за допомогою міжнародного освітнього обміну». Учасниками цього проекту є 24 університети, серед яких провідні університети України, Іспанії, Німеччини, Португалії, Молдови, Беларусі, Грузії, Вірменії, Азербайджану.

3Студенти, які навчаються за програмою подвійного диплома, мають пройти навчання за дисциплінами комплексної програми підготовки магістра (120 кредитів ECTS). До того ж усі кредити ECTS, отримані в одному університеті, беззаперечно визнаються іншим. На першому етапі передбачається щорічний обмін студентами у кількості трьох осіб від кожного університету. При цьому 3 семестри навчання проходять у стінах рідного університету, а 1 семестр – в університеті-партнері. Кожен український студент отримує під час навчання в університеті-партнері в Іспанії стипендію (1500 євро) і закінчує курс навчання захистом магістерської кваліфікаційної роботи з отриманням диплома магістра Університету Коруни. Після повернення студент повинен захистити магістерську роботу в ДонНТУ з отриманням диплома магістра. Важливою умовою навчання за програмою подвійного диплома є знання англійської мови на рівні CEFRL «B1».

Програма подвійних магістерських дипломів є основним академічним інструментом для досягнення основних цілей проекту RETHINK у галузі наук про навколишнє середовище з метою сприяння реформуванню та модернізації вищої освіти в Україні, підвищення її якості, нарощування потенціалу вищих навчальних закладів України, Іспанії, зокрема для міжнародного співробітництва та постійного процесу модернізації, сприяння взаємному розвитку людських ресурсів в університетах, підвищення взаємопорозуміння між народами та культурами Іспанії й України.

2

Реалізація програми подвійних магістерських дипломів дозволить розширити можливості студентів ДонНТУ в плані реалізації своїх професійних знань, отримати диплом європейського вищого навчального закладу, підвищити освітню мобільність.

Довідка. Державний університет Коруна розташований у провінції Галіція (Іспанія) на узбережжі Атлантичного океану та має населення 250 тис. осіб. В університеті навчається близько 20 тис. студентів.

Є.І. Збиковський,
завідувач кафедри хімічних технологій