Дружба, перевірена роками!

8-1-2017    Міжнародне співробітництво   710   

Наприкінці листопада 2016 року мені випала честь взяти участь в урочистому щорічному зібранні Штутгартського університету. Під час зібрання відбулася зустріч з ректором Університету, професором Вольфрам Ресселем, де ми мали прекрасну можливість обговорити стан та перспективи подальшого співробітництва. Професор Рессель запевнив нас у підтримці колективу ДонНТУ, що працює в м. Покровськ, і висловив від імені ректорату готовність підтримувати ініціативи нашого Університету щодо відновлення діяльності Німецького технічного факультету у співдружності з DAAD та Магдебурзьким університетом Отто фон Геріке.

Візит до Штутгартського університету був дуже плідним та насиченим. Я мав можливість зустрітися з професором Міхаелем Вайріхом, з яким було обговорено проект заявки DAAD щодо спільного керівництва аспіранткою кафедри комп’ютерної інженерії Даніеллою Бровкіною. Наукова робота аспірантки передбачає проведення досліджень на лабораторній базі інституту з проблеми «Індустрія 4.0». Водночас було погоджено IAS-тематику магістрантів за DAAD програмою стипендій ім. Л. Ейлера. З професором Олівером Заводні було погоджено ISYS-тематику стипендіатів за програмою Pro3 „Technische Kybernetik“, деталізовано співпрацю в області вбудованих систем у проекті програми DAAD на 2017-2020 рр. З професором Міхаелем Решем  я мав можливість обговорити зміст навчального посібника для студентів німецькомовних груп та питання підтримки діяльності Німецького технічного факультету і відділення німецької мови кафедри мовної підготовки ДонНТУ, узгодити структурну схему теледоступу до паралельних обчислювальних систем Штутгартського університету та домовитися про спільне подання заявки на DAAD-програму стипендій ім. Л. Ейлера.

Паралельно відбулися телефонні розмови та приватні зустрічі з питань співпраці та підтримки роботи Німецького технічного факультету з професорами К. Ротермелем, В. Елерсом, Р. Лаубером та М. Цайтцем,  Е.-Д. Гіллесом і П. Гьонером.

Німецькі професори висловили слова підтримки та пообіцяли взяти участь у конференції ДонНТУ «Моделювання та графіка» у вересні 2017 р. Як гуманітарну підтримку професор Реш запланував компоновку MIMD-кластера для передачі кафедрі комп’ютерної інженерії.

Основними результатами зустрічі стала домовленість про подання заявок на DAAD – та Pro3-стипендії, про підготовку кандидатів на наукові стажування за підтримки DAAD та за прямими контактами з почесними докторами, про розробку документації для теледоступу з робочих місць лабораторії кафедри комп’ютерної інженерії до паралельних обчислювальних систем Штутгартського університету, узгодження тем доповідей та організаційних питань участі німецьких професорів у конференції ДонНТУ «Моделювання та графіка», а також підготовку до прийому кластера. Нами було погоджено тематику бакалаврських та магістерських робіт з тематикою співробітництва Штутгартського університету. 

Я впевнений, що німецько-українська співпраця триматиме та розвиватиметься з кожним роком, що наші студенти, аспіранти та молоді вчені матимуть змогу переймати безцінний досвід колег та працювати заради розвитку рідної країни!

Володимир Святний,
завідувач  кафедри комп’ютерної інженерії

 

 

 

 

 

 

 

Повернутися

Конкурси, гранти, проекти

Наразі не має актуальних пропозицій