Дружба, перевірена роками!

8-1-2017    Міжнародне співробітництво   779   

Наприкінці листопада 2016 року мені випала честь взяти участь в урочистому щорічному зібранні Штутгартського університету. Під час зібрання відбулася зустріч з ректором Університету, професором Вольфрам Ресселем, де ми мали прекрасну можливість обговорити стан та перспективи подальшого співробітництва. Професор Рессель запевнив нас у підтримці колективу ДонНТУ, що працює в м. Покровськ, і висловив від імені ректорату готовність підтримувати ініціативи нашого Університету щодо відновлення діяльності Німецького технічного факультету у співдружності з DAAD та Магдебурзьким університетом Отто фон Геріке.

Візит до Штутгартського університету був дуже плідним та насиченим. Я мав можливість зустрітися з професором Міхаелем Вайріхом, з яким було обговорено проект заявки DAAD щодо спільного керівництва аспіранткою кафедри комп’ютерної інженерії Даніеллою Бровкіною. Наукова робота аспірантки передбачає проведення досліджень на лабораторній базі інституту з проблеми «Індустрія 4.0». Водночас було погоджено IAS-тематику магістрантів за DAAD програмою стипендій ім. Л. Ейлера. З професором Олівером Заводні було погоджено ISYS-тематику стипендіатів за програмою Pro3 „Technische Kybernetik“, деталізовано співпрацю в області вбудованих систем у проекті програми DAAD на 2017-2020 рр. З професором Міхаелем Решем  я мав можливість обговорити зміст навчального посібника для студентів німецькомовних груп та питання підтримки діяльності Німецького технічного факультету і відділення німецької мови кафедри мовної підготовки ДонНТУ, узгодити структурну схему теледоступу до паралельних обчислювальних систем Штутгартського університету та домовитися про спільне подання заявки на DAAD-програму стипендій ім. Л. Ейлера.

Паралельно відбулися телефонні розмови та приватні зустрічі з питань співпраці та підтримки роботи Німецького технічного факультету з професорами К. Ротермелем, В. Елерсом, Р. Лаубером та М. Цайтцем,  Е.-Д. Гіллесом і П. Гьонером.

Німецькі професори висловили слова підтримки та пообіцяли взяти участь у конференції ДонНТУ «Моделювання та графіка» у вересні 2017 р. Як гуманітарну підтримку професор Реш запланував компоновку MIMD-кластера для передачі кафедрі комп’ютерної інженерії.

Основними результатами зустрічі стала домовленість про подання заявок на DAAD – та Pro3-стипендії, про підготовку кандидатів на наукові стажування за підтримки DAAD та за прямими контактами з почесними докторами, про розробку документації для теледоступу з робочих місць лабораторії кафедри комп’ютерної інженерії до паралельних обчислювальних систем Штутгартського університету, узгодження тем доповідей та організаційних питань участі німецьких професорів у конференції ДонНТУ «Моделювання та графіка», а також підготовку до прийому кластера. Нами було погоджено тематику бакалаврських та магістерських робіт з тематикою співробітництва Штутгартського університету. 

Я впевнений, що німецько-українська співпраця триматиме та розвиватиметься з кожним роком, що наші студенти, аспіранти та молоді вчені матимуть змогу переймати безцінний досвід колег та працювати заради розвитку рідної країни!

Володимир Святний,
завідувач  кафедри комп’ютерної інженерії

 

 

 

 

 

 

 

Повернутися