Участь в третій Арабсько-Європейській конференції з питань вищої освіти  (8-6-2016)

З 25 по 27 травня в університеті Барселони (Іспанія) відбувалась третя Арабсько-Європейська конференція з питань вищої освіти (Third Arab-Euro Conference on Higher Education AECHE-3), яку щорічно організують Асоціація арабських (Association of Arab Universities) і європейських університетів (European University Association). Цього року конференція була присвячена викликам і можливостям арабських і європейських університетів у втіленні їх соціальної місії та мала на меті зібрати для обговорення цього питання політичних лідерів (представників урядів, місцевих громад, міністерств освіти) та керівників освітніх закладів (ректорів, проректорів і голів університетських асоціацій).

Однією з ключових проблем, що викликала жвавий інтерес у всіх учасників конференції, була проблема біженців, їх інтеграції в суспільне життя місцевих громад та ролі університетів у цьому процесі. Саме тому на AECHE-3 організатори запросили делегацію з України у складі двох ректорів (проректорів) переміщених університетів і двох представників МОНУ.

Від ДонНТУ в роботі конференції брала участь проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Яківна Воропаєва, яка виступила з доповіддю «ДонНТУ – університет в екзилі: можливості та виклики для Донецького національного технічного університету в  реалізації нашої соціальної місії в нових умовах» (DonNTU – the university in exile: Opportunities and Challenges for Donetsk National Technical University with the aim of  fulfilling our societal role under new condition), а також  дала три інтерв’ю університетським, міським і регіональним медіа (EL PERIÓDICO DE CATALUNYA). Посилання на інтернет-ресурси з інтерв’ю:

http://www.elperiodico.com/es/noticias/internacional/viktoriya-voropayeva-donetsk-aprendido-vivir-bajo-los-disparos-5164012

В.Я. Воропаєва, 
проректор з науково-педагогічної роботи