“Англійська для університетів”:  участь викладачів ДонНТУ у проекті Британської Ради  (21-8-2017)

Донецький національний технічний університет протягом багатьох років плідно співпрацює з Британською Радою в Україні. Навесні 2017 року університет приєднався до проекту “Англійська для університетів”, який був започаткований Британською Радою в Україні в грудні 2013 р. після того, як Міністерство освіти України визначило підвищення рівня володіння англійською мовою в українських університетах пріоритетним напрямком діяльності.

Проект має на меті допомогти Україні здійснити трансформаційні зміни рівня володіння англійською мовою як у викладачів університету, так і студентів, що буде сприяти більш широкій участі університетів у міжнародних подіях та проектах.

В липні цього року викладачі ДонНТУ взяли участь у роботі чергової літньої школи, організованої Британською Радою в рамках проекту, наповнивши літню відпустку інтенсивною та захоплюючою роботою задля професійного вдосконалення. Наразі участь ДонНТУ у проекті була націлена на дві основних групи: викладачів англійської для спеціальних цілей (ESP) та викладачів спеціальних дисциплін, які використовують англійську мову як мову навчання (EMI). До участі в літній школі було запрошено 9 викладачів ДонНТУ за напрямками підготовки: ATE (Academic Teaching Excellence) та CiVELT: Essentials (Certificate in Vocational English Language Teaching).

Протягом декількох днів викладачі англійської мови під керівництвом сертифікованих тренерів ознайомилися з сучасними підходами до викладання мови майбутнім фахівцям, відбору якісних аутентичних матеріалів, навчилися ефективно планувати заняття та використовувати різноманітні форми організації взаємодії студентів. В окремій групі викладачі спеціальних дисциплін, які використовують англійську мову для викладання, разом із харизматичним та талановитим тренером із Великої Британії вдосконалювали рівень володіння англійською, опановували нові підходи до викладання другою мовою та роботи з іноземними студентами, а також підвищували свою професійну майстерність під час проведення мікро-лекцій англійською мовою для колег з інших університетів.

Робота літньої школи відбувалася в малих групах, де викладачам довелося дискутувати зі своїми колегами, вирішувати складні завдання, створювати спільні проекти та виступати з презентаціями результатів своїх знахідок. Підсумком роботи літньої школи став план заходів, який передбачає поширення отриманих знань серед викладачів ДонНТУ та інших навчальних закладів та впровадження провідних підходів до викладання англійської мови, що, безсумнівно, сприятиме підвищенню стандартів викладання англійської мови та рівня володіння англійською мовою викладачами та студентами ДонНТУ.

Марина Кабанець,
завідувач кафедри мовної підготовки