Участь ДонНТУ в міжнародному проекті «Прогресивне управління університетом» (м. Брно, Чеська Республіка): перша тижнева сесія

29-12-2017    Міжнародне співробітництво , Преміум-новина   541   

ДонНТУ отримав запрошення Американської Ради з міжнародної освіти та організаторів Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) взяти участь в проекті «Прогресивне управління університетом». Активними організаторами проекту виступили також Університет Томаша Ґарика Масарика (Чеська Республіка) та Асоціація з міжнародних відносин (Чеська Республіка) за підтримки Чеської агенції з розвитку. Проект, який спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту українських університетів, передбачає участь 25 університетів, серед яких три переміщених, у тому числі ДонНТУ.

На початку грудня відбулася перша тижнева сесія у м.Брно, яка була присвячена інтернаціоналізації університетів. Стажування представників більш як двадцяти вишів України відбулося на базі кафедри соціальної педагогіки педагогічного факультету Університету Томаша Ґарика Масарика, м. Брно (Чеська Республіка). Від ДонНТУ в сесії прийняла участь Ірина Швець, проректор з міжнародних зв’язків.

Програма сесії передбачала проходження циклу тренінгів та практичних семінарів, присвячених ключовим проблемам інтернаціоналізації університетів у сучасному глобальному освітньо-науковому просторі. Учасники навчального туру ознайомились із організацією діяльності з інтернаціоналізації університетів як системного інституційного процесу, прийняли участь в тренінгах на теми: “Що потрібно для створення університету, відкритого до міжнародної співпраці?” та “Інклюзивна інтернаціоналізація: як зробити доступним навчання закордоном для студентів із спеціальними потребами”, а також у семінарах з міжнародного маркетингу освітніх послуг.

Значна увага організаторами стажування була приділена питанням підготовки та подання грантових заявок, а також організації та виконання Університетом Масарика грантових проектів, що фінансуються за рахунок коштів органів та інституцій Європейського Союзу, а також міжнародними неурядовими організаціями.

До роботи у проекті були залучені також тренери з різних європейських країн. Зокрема, Лен Міддлбеек, екс-директор міжнародних програм Гаазького університету, поділився досвідом з питань заохочення студентської молоді до участі в міжнародних програмах і проектах, а також навчання в зарубіжних ВНЗ, надання іноземним студентам супровідної допомоги. Тренер поділився власним досвідом інтернаціоналізації навчальних планів та освітніх програм, орієнтованих на підготовку фахівців, адаптованих до вимог глобалізованого ринку праці.

На завершення стажування представники українських вишів отримали нагоду ознайомитись із роботою Teiresias: відділу для підтримки студентів з особливими потребами. До речі, таких студентів в Університеті Масарика навчається понад п’ятисот осіб, що є одним із найвищих показників серед європейських вишів та справжнім досягненням Університету Масарика, який зумів створити максимально комфортні умови навчання та розвитку для даної категорії студентів. У подальшому проект передбачає тренінги з питань еволюції якості освіти вищих навчальних закладів та запровадження інклюзивної освіти.

Тиждень у Чехії дозволив ознайомитися із старовинним містом Брно, прогулятися його чарівними площами, зануритися у різдвяний ярмарок та доторкнутися до свят, що вже наблизилися та стоять на порозі. А тепле спілкування з колегами зробило подорож незабутньою та багатою на нові знайомства.

Ірина Швець, 
проректор з міжнародних зв’язків ДонНТУ

Повернутися