Розвиток українсько-польського партнерства: наукове стажування аспірантки ДонНТУ у Гданській Політехніці

5-12-2017    Інтерв'ю , Міжнародне співробітництво , Преміум-новина   760   

В 2015 році я, аспірантка кафедри «Хімічні технології» факультету екології, машинобудування і хімічних технологій Явір Катерина, стала учасником Стипендіальної програми «Польський Еразмус для України». Цей проект запровадив Уряд Республіки Польща з метою підтримки процесу створення демократичних інститутів і розвитку суспільного капіталу в Україні. Участь у цій програмі приймали студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України, зокрема, які походять з територій проведення антитерористичної операції (Луганська, Донецька області) та з Автономної Республіки Крим. Цим шансом скористалася і я.

В проекті приймали участь багато навчальних закладів із різних куточків Польщі. Серед усіх я обрала Гданьску Політехніку. Моїм науковим керівником став завідувач кафедри аналітичної хімії, професор Яцек Намєснік.

Перші три місяці всі учасники програми займались вивченням польської мови і знайомилися з культурою Польщі. Все це нам було необхідно для подальшого навчання, бо за регламентом проекту «Польський Еразмус для України» всі предмети викладалися польською мовою. В другій частині проекту я проводила дослідження на тему: «Іоногелеві волокна на основі діоксиду кремнію для виділення органічних забрудників зі зразків води за допомогою HS-SPME (твердофазної мікроекстракції) і газової хроматографії».

Паралельно з дослідженнями я відвідувала наступні курси з іноземними викладачами: «Сучасні теми в хроматографії» (проф. Анджей Пшиязний, Кеттерінгський університет, США), «Хроматографія полярних та іонних сполук» (Йоахім Вейс, Університет Леопольда-Францана, Австрія), «Мініатюризація та автоматизація екологічних та біоаналітичних досліджень» (проф. Мануел Міро, Університет Балеарських островів, Іспанія) та інші. Мій науковий керівник, а також всі співробітники Політехніки були зі мною дуже відверті, щирі, доброзичливі і завжди допомагали мені в рішенні будь-яких питань.

Місто Гданьск зустріло мене неймовірною красою і дивовижною культурою. Це дуже старовинне і водночас сучасне європейське місто. Щороку Гданьск відвідують тисячі туристів з усіх куточків світу. Тут Ви можете відвідати Старе Місто, в якому зустрінете такі пам’ятки культури як фонтан «Нептун», Палац Артуса, Ратуша Головного міста, Базиліка Святої Марії та багато інших. Також Гданьск відомий своїми парками та скверами, серед яких найпопулярнішим є парк Олівський. А влітку всі мешканці та гості міста можуть насолодитися прекрасними пляжами біля Балтийського моря.     

Катерина Явір,
аспірантка кафедри «Хімічні технології»

Повернутися