Іспанські мотиви: стажування науковців ДонНТУ в Університеті Ла-Корунья (RETHINKe)

13-12-2016    Міжнародне співробітництво   870   

24-28 жовтня доценти кафедри «Хімічні технології» факультету МЕХТ Крутько І.Г. та Каулін В.Ю. у рамках міжнародного TEMPUS проекту “RETHINKe” (Reform of education thru international knowledge exchange), фінансованого Європейською комісією, відвідали м. Ла-Корунья, Іспанія. Це прекрасне місто розташоване на північному заході Іспанії в регіоні Галісія на узбережжі Атлантичного океану.

Метою подорожі були: зустріч з представниками Університету Ла-Корунья, обговорення участі студентів та викладачів ДонНТУ у програмі подвійних дипломів за проектом TEMPUS “RETHINKe“, а також координація магістранти гр. ХТм-15 Єлизавети Древаль, яка виконує наразі свою наукову роботу в цьому університеті. Іспанія зустріла нас теплою сонячною погодою та свіжим гірським повітрям. За час перебування ми провели зустрічі з керівником міжнародного відділу Ana López, деканом факультету наук Moisés Canle López, співкоординатором проекту Marcos Lado, координаторами магістрів та PhD з різних спеціальностей факультету. Хочеться відмітити, що іспанці дуже доброзичливі та щирі люди і багато в чому схожі на українців. Ми одразу знайшли спільну мову та з користю провели всі зустрічі.

Мешкали ми в студентському гуртожитку в резиденції Siglo XXI, яка розташована в гірському районі за містом. Для того щоб студенти мали змогу зручно та швидко дістатися університету та центру міста тут ходить безкоштовний автобус. Кімнати в гуртожитку повністю відремонтовані, чисті, регулярно прибираються. У холах встановлені парти для занять, на яких зручно робити креслення. На першому поверсі є їдальня за принципом шведського столу, у якій кожен день подаються нові страви, з абсолютно свіжих і дуже смачних продуктів, серед яких багато риби, фруктів та овочів. На вечерю, коли збираються всі мешканці гуртожитку, у їдальні панує неймовірна атмосфера. Іспанські студенти дуже відкриті, дружні та веселі.

Ми впевнені, що в майбутньому і наші студенти зможуть так жити й вчитися, адже саме для цього такі програми обміну студентів і існують, щоб бачити, як живе світ та обирати для себе найкраще.

 

І.Г. Крутько,
доцент кафедри «Хімічні технології»
В.Ю. Каулін,
доцент кафедри «Хімічні технології»

Повернутися

Конкурси, гранти, проекти

Наразі не має актуальних пропозицій