«Знайома та незнайома Німеччина очима студентів»

29-9-2016    Міжнародне співробітництво   1702   

Двадцять восьмого вересня в Донецькому національному технічному університеті відбувся круглий стіл «Знайома та незнайома Німеччина очима студентів ДонНТУ», в ході якого проходило обговорення можливостей проходження стажувань і практик у вишах Німеччини.

Зі вступним словом виступила проректор з міжнародних зв’язків І.Б. Швець.

Ірина Борисівна зробила загальний огляд можливостей, які відкривають стажування за кордоном, а також розповіла аудиторії про існуючі програми, в яких університет наразі бере участь.

 

3Після цього з історичним екскурсом щодо 43-річного співробітництва ДонНТУ з німецькими університетами виступив завідувач кафедри комп’ютерної інженерії, доктор технічних наук, професор В.А. Святний.

Володимир Андрійович розповів про початок міжнародних стажувань у Німеччині, дружні стосунки із зарубіжними колегами та поділився своїми порадами, як знайти партнерів та зацікавити їх у співпраці.

Ольга Юріївна Попова, завідувач кафедри міжнародної економіки, розповіла про окремі аспекти навчання в закордонних вишах і поділилася своїм досвідом співробітництва з університетом Отто-фон-Гьоріке. Цікавою для студентів виявилася інформація щодо особливостей навчання в Німеччині в цілому, адже для здійснення останнього необхідно багато чого передбачити та підготувати.

Вікторія Павлівна Тарасюк, декан факультету КІТАЕР, розповіла про залучення ДонНТУ до EduNet. З її виступу присутні почули про суть і формат програми, а також про майбутні перспективи факультету щодо підготовки студентів за сучасними світовими програмами.

Після більш офіційної частини виступів викладачів слово надали студентам ДонНТУ, які поділилися своїм досвідом і враженнями від участі у закордонних програмах.

9Першою виступила Галина Нещадіна, студентка групи КІ-13 (ФКНТ). Вона нещодавно повернулася з літніх курсів, що проходили в Німеччині для іноземних студентів за стипендіальною програмою DAAD. Галина розповіла присутнім про те, як взагалі дізналася про програму, про збір і підготовку необхідних документів, а також акцентувала увагу слухачів на фінансових і побутових аспектах, що можуть виникнути в ході поїздки. Завершила ж доповідь враженнями  від особливостей навчання та цікавого дозвілля.

Валерія Божко, студентка групи ЗЕДм-15 (ФЕМ) продовжила череду студентських виступів емоційною доповіддю «Навчання та культура Німеччини очима українських студентів», розповівши присутнім про свої враження від ряду поїздок за кордон, про цікаво проведений час, особливості ментальності людей і прийом за кордоном, а також озвучивши свої плани на майбутнє.

Кирило Удод, аспірант ДонНТУ, розказав про своє стажування в Штутгартському університеті та на фірмі GPP (Мюнхен) за програмою DAAD стипендій імені Л. Ейлера.

На завершення круглого столу І.Б. Швець наголосила на тому, що правильно написаний мотиваційний лист – майже половина успіху, тому варто звертати на цей момент особливу увагу. Також Ірина Борисівна ще раз закликала студентів і викладачів до творчої роботи та нагадала, що відділ міжнародних зв’язків готовий всіляко сприяти молодим і активним студентам в їх наукових пошуках.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого підрозділу ДонНТУ

Повернутися

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031