Студентська наука, дружба та міжкультурна взаємодія: яскрава подорож у Вільнюс  (6-6-2016)

Студентки ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», Боярська Аліна (гірничий факультет, 3-й курс) і Смоланова Людмила (економічний факультет, 2 курс), 6-8 травня взяли участь в міжнародній студентській науковій конференції «Європа-2016. Де-конструюючи кризу: у пошуках нових форм знання, ідентифікації, солідарності », яка проходила у м. Вільнюс (Литва) на базі Європейського гуманітарного університету. Після того як наукові роботи студенток на конкурсній основі було включено до програми конференції, ініціативу студентського активу підтримала громадська ініціатива «Відновлення Донбасу» в особі Петряєвої Олени Борисівни та «Благодійний Фонд «Донбас: Відновлення!». Завдяки наданій фінансовій допомозі Боярська А. та Смоланова Л. здійснили поїздку у м. Вільнюс (Литва) та отримали важливий досвід наукової та культурної комунікації.

Робота конференції була відкрита доктором соціологічних наук, професором Національного дослідницького університету «Вища школа економіки Іскандером Ясавеєвим лекцією на тему: «Між кризою і соціальною проблемою». Програма конференції була дуже насиченою та різноманітною: окрім пленарного та секційних засідань, протягом трьох днів відбувались виставки, презентації книг, кінопокази, засідання тематичних круглих столів. Кожен учасник ДонНТУ виступив з доповіддю у секції: «Практики ідентифікації в ситуаціях кризи: між надією і втомою». Роботу секції очолював кандидат філософських наук, професор, голова Сенату ЄГУ Григорій Міненко. У секції були представлені роботи студентів із Білорусі, Росії, України та Литви, які висвітлювали різні аспекти формування та подання ідентичності людини. Головна прерогатива конференції полягала у формуванні уявлення про самоідентифікацію людини, її визначеність у складі багатонаціональних і мультикультурних громад. Під часжвавої дискусії було піднято питання про переїзд ДонНТУ до міста Красноармійськ, вимушені зміни в його структурі, організацію освітньої діяльності та активності студентів. Виступи студенток ДонНТУ викликали зацікавленість та жваве обговорення серед учасників, а також були відмічені організаторами конференції.

Яскраве враження справиливизначні місця Литви: історико-архітектурний комплекс Старого міста Вільнюса, включно із Замковою горою та вежею Гедиміназ, оглядовим майданчиком, з якого відкривається захоплююча панорама міста; Тракайський острівний замок та інші. Студентки відвідали фестиваль їжі з нагоди Дня Європи, на якому можна було поласувати національними стравами європейських країн. Литовська кухня славиться своєю екстравагантністю та незвичайним поєднанням смакових якостей, у чому можна переконатись, спробувавши національну найпопулярнішу страву–цепеліни.

Місто справило на нас незабутнє враження і залишило в нашій свідомості яскраві спогади. Подорож запам’яталась не тільки плідною роботою наукової конференції, але й сприяла налагодженню нових контактів у міжнародному студентському середовищі, дозволила побачити історичні пам’ятки та познайомитися з литовською культурою. Подібні заходи є необхідними для підготовки фахівців високого рівня, на яких у майбутньому буде покладено складне завдання економічного, соціального і культурного відновлення та розвитку Донбасу й України в цілому.

Окремо ми висловлюємо слова щирої подяки керівникові громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» Петряєвій Олені Борисівні за надану фінансову допомогу та нашому керівнику Дмитрик Ірині Олександрівні за вирішення численних організаційних питань.

Боярська Аліна,
студентка гірничого факультету
Смоланова Людмила,
студентка факультету економіки та менеджменту