Досвід, який стане у пригоді в подальшому житті  (8-12-2016)

Восени мені випала прекрасна можливість побувати в іспанському Університеті, що було засновано в 1989 році, й отримати досвід, який, безумовно, стане у пригоді в подальшому житті і для власної кар’єри. Мені пощастило перейняти безцінні професійні знання колег з Університету м. Ла-Корунья, який розташовано у прекрасному курортному містечку на північному-заході Іспанії.

Університет надає студентам та науковцям комфортні умови для здійснення навчального процесу. Безумовними перевагами навчання є те, що на всій території Університету є безкоштовний доступ до Інтернет. Університетська бібліотека працює з 9 ранку до 9 вечора. У будь-який зручний час для студентів  є доступ до обладнаних комп’ютерами та принтерами аудиторій. Тому немає жодної необхідності носити із собою ноутбук або стояти в черзі на роздруківку. Кожна аудиторія обладнана проектором, тому лекції проходять в форматі презентації, що сприяє кращому засвоєнню інформації.

Найбільшою перевагою, на мій погляд, є можливість здійснювати наукову діяльність. Цьому сприяє те, що кожна навчальна лабораторія має необхідне сучасне обладнання та матеріали для проведення експериментів.

Так, у рамках вивчення дисципліни «Water Quality» іспанські колеги влаштували нам незабутні екскурсії до місцевих водоочисних споруд, водосховищ питної води та до затопленого кар’єру. Це допомогло нам детально ознайомитись із системою місцевого водопостачання та побачити як відбуваються технологічні процеси.

Під час вивчення дисципліни «Air Quality» ми відвідали лабораторію спостереження за якістю повітря, яку обладнано найсучаснішим устаткуванням, що цілодобово збирає дані про стан навколишнього повітря. Ми ознайомилися із принципами його роботи та побачили важливість проведення таких спостережень для моніторингу навколишнього повітря.

Великою вдачею стало те, що ми власноруч долучилися до проведення аналізу деяких видів ґрунтів на практичних заняттях з дисципліни «Soil Quality». Я навчилася працювати з різноманітним обладнанням, перейняла досвід зарубіжних колег, яким мені не терпиться поділитися з рідним університетом! Сповнена сил, енергії та натхнення я вірю, що мій невеличкий досвід та знання принесуть користь нашій країні!

Єлизавета Древаль,
студентка факультету машинобудування, екології та хімічних технологій