Вступнику: Яскраві враження та перспективний проект – результат участі студентів ДонНТУ в молодіжній літній школі «Разом до успіху»

Усім привіт) Хочу розповісти про те, як ми, двоє студентів другого курсу ДонНТУ Ольга Сільченко (спеціальність «Соціологія») та Олександр Чумаченко (спеціальність «Телекомунікації та радіотехніка»), драйвово та корисно провели тиждень у молодіжній літній школі «Разом до успіху», що була організована в серпні 2018 р. представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні.

Спочатку трохи передісторії. Одна із наших викладачок запропонувала нам заповнити анкети на участь у літній школі. До цього процесу ми підійшли відповідально і дуже зраділи, коли отримали позитивну відповідь від організаторів. У комплексі «Пуща лісова», що розташований у Київській області, нас зустріли посмішкою та смачною кавою. Весь тиждень нас надихали відомі та талановиті люди з різних країн, ми мали можливість практикувати англійську та кожен день дізнаватися щось нове.

Активності були дуже різними: від лекцій на важливі теми – до майстер-класів із сучасних танців. Найціннішими виявилися лекції на тему протидії торгівлі людьми та безпечної міграції, досягнення лідерства, забезпечення рівності у суспільстві. Неймовірним досвідом було проведення «Живої бібліотеки», в межах якої ми мали можливість поспілкуватися з представниками США, Грузії, Канади (Donna Kerner, Issa Sadio Diallo, Yulia Bajelidze), які поділилися своїми історіями міграції.

У програму також входила зустріч з продюсером Джамали Ігорем Тарнопольским, воркшоп з креативного мислення, бізнес-гра, спортивний квест і фантастичний квартирник переможця «Голосу країни» Ігоря Грохоцького. Але найголовніше, що за цей тиждень учасники літньої школи зустріли багато цікавих, відкритих, ініціативних студентів із різних вишів – ми досі підтримуємо дружні зв’язки.

Після повернення до Покровська розпочалася кропітка робота з написання проекту, яка завершилася перемогою у першому етапі конкурсу та участю у конференції «20 років Програми протидії торгівлі людьми:досягнення та шлях вперед» 11-12 жовтня 2018 р. у м. Київ. Завдяки набутим знанням і підтримці організаторів із жовтня ми впроваджуємо в життя наш проект «Зніми рожеві окуляри – подорожуй безпечно» шляхом проведення тренінгів для учнів 9-11 класів шкіл м. Покровськ, плануємо провести такий захід і для студентів ДонНТУ у листопаді.

Отже, ми закликаємо студентів не боятися подавати заявки на участь у подібних молодіжних школах та інших заходах, адже там можна отримати нові знання, незабутні емоції, перспективи та точно знайти нових друзів.

Ольга Сільченко,
студентка гр. СОЦ-17