Студенти факультету КITAEР – стипендіати Наукового товариства імені Шевченка у США

Сьогодні для студентів і не тільки існує велика кількість стипендіальних і грантових програм, тому неодноразово наголошувалося, що сучасний ДонНТУ – це не просто осередок освіти та науки, а ще й університет можливостей. Знання та досвід, набуті у виші, дають змогу нашим студентам брати участь у найнесподіваніших конкурсах і міжнародних програмах, незалежно від майбутньої спеціальності.

Ви чули про таку організацію, як Наукове товариство імені Шевченка у США (http://shevchenko.org/), що була заснована в 1947 році? Ні? Тоді докладніше: НТШ – це науково-культурна громадська організація, діаспорний центр НТШ у Сполучених Штатах Америки. Товариство об’єднує вчених і діячів науки американських університетів й інших інституцій, які працюють і постійно оприлюднюють результати своїх досліджень відповідно до власних наукових зацікавлень і традицій української національної науки.

У цьому році НТШ у США анонсувало нову спеціальну стипендіальну програму, розраховану на підтримку талановитих і перспективних українських студентів http://shevchenko.org/…/specialna_studentska_stypendijna_p…/, які втратили рідних під час Євромайдану та війни на Сході України або мають статус внутрішньо переміщених осіб. Кому, як не нашим талантам, брати участь у такій програмі, адже тут передбачено солідний бонус — надання 10 стипендій на конкурсній основі. Переможці отримають $2000 (~55,500 грн.) протягом одного навчального року кожен.

До стипендіального комітету НТШ-А надійшло 74 подання, серед яких близько десяти – саме з нашого університету. Оцінювання наукових досягнень, академічних успіхів, мотиваційного листа на тему «Від мрії до дії: для чого мені потрібна стипендія Наукового товариства імені Шевченка в США», рекомендацій і листів підтримки проходило в декілька етапів, також були очні співбесіди. Довгоочікуваний результат роботи комісії приніс приголомшливу новину: серед 10 стипендіатів зі всієї України двоє – із найкрутішого факультету ДонНТУ – ФКІТАЕР, кафедра автоматики та телекомунікацій.

Більш не можемо тримати інтригу – це інноватори та резиденти Молодіжного Хабу: Богдан Самойлович і Сергій Демидов, магістранти спеціальності СУА. Ми впевнені, що досвід, отриманий у Молодіжному Хабі, зіграв не останню роль у цьому, тому закликаємо всіх приходити до нас і долучатися зі своїми неймовірними ідеями та проектами. З нами цікаво та корисно.

Гліб Ступак,
старший викладач кафедри АТ