Студенти ДонНТУ взяли участь у тренінгу «Дні кар’єри в університеті»

25-10-2018    Міжнародне співробітництво , Преміум-новина , Студенту   27

Протягом 16-17 жовтня в Донецькому національному технічному університеті проходив дводенний тренінг «Дні кар’єри в університеті», організований у ході реалізації міжнародного проекту «Успіх зароджується тут: кар’єрні центри університетів Донбасу» за підтримки Чеської неурядової міжнародної організації «Людина в біді» в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Мета тренінгу – підвищити рівень знань і навичок студентів вишу для успішного проходження співбесід і подальшого працевлаштування.

Вікторія Гарнагіна, тренер із 12-річним досвідом роботи з персоналом, спробувала в доволі стислі терміни надати молоді максимально інформативний і корисний у плані практичного використання блок інформації щодо того, де шукати роботу, як складати резюме та поводитися під час співбесіди, а також надала ряд порад із власного досвіду.

Перший день роботи тренінгу був присвячений світовим трендам на ринку праці, його трансформації, а також розгляду тих якостей і навичок, що є затребуваними серед кандидатів на сьогодні. Не оминули увагою й розбір співвідношення очікувань студентів після закінчення вишу та реальності, з якою вони стикаються, і побудови відповідної стратегії пошуку роботи.

Наступна частина заходу стосувалася резюме. Які існують види резюме, якою має бути його структура, які існують критерії правильного оформлення даного документу, на що звертає увагу роботодавець при його розгляді, яких типових помилок варто уникати при написанні резюме – ці та інші запитання пролунали в ході тренінгу. Окремо торкнулися супроводжувального листа та його ролі при працевлаштуванні. До того ж, закріпити отриману інформацію студенти змогли при виконанні практичної вправи: молодь мала проаналізувати реальне резюме потенційного кандидата та віднайти помилки, допущені в ньому.

Як один із варіантів представлення себе потенційному працедавцю розглянули і відеорезюме, його характеристики та особливості. Після цього мова плавно перейшла до наступного етапу працевлаштування, а саме – до розгляду проходження співбесіди. Вікторія Гарнагіна розповіла про види інтерв’ю, методи оцінки кандидатів, правила етикету та поведінки під час співбесіди, а також торкнулася проблеми того, як правильно відповідати на типові та каверзні запитання. Своєрідним підбиттям підсумків тренінгу стало проведення симуляційної гри «На співбесіді», в ході якої учасники виступали в ролі людини, яка влаштовується на роботу.

Протягом всього заходу в аудиторії панувала дружня та невимушена атмосфера, студенти завжди мали змогу запитати тренера стосовного того чи іншого незрозумілого моменту. Хочеться вірити, що отримані знання стануть молодим людям у нагоді та зроблять процес майбутнього працевлаштування більш легким і комфортним.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу