В ДонНТУ пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція

20-4-2018    Конференції , Події    248

Дев’ятнадцятого квітня 2018 року в Донецькому національному технічному університеті пройшла ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Феномен української інтелігенції в контексті глобальних трансформацій». Захід організовано до 60-річчя утворення кафедри філософії й 80-річчя утворення кафедри історії та права ДВНЗ «ДонНТУ».

Учасниками конференції стали фахівці з різних галузей: філософії, історії, соціології, філології, культурології, педагогіки тощо. Окрім ДонНТУ, до організаційного комітету увійшли представники Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедри філософії та соціально-політичних дисциплін Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, а також кафедри теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка.

Розпочався захід урочистим відкриттям конференції. З вітальним словом виступили ректор ДонНТУ Ярослав Ляшок, проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Воропаєва та Сергій Ковальов, декан факультету КНТ. Вони наголошували, що проведення подібних заходів у містах на кшталт Покровська є вкрай необхідним і актуальним, адже це допомагає інакше подивитися на деякі звичні речі. Представники адміністрації побажали присутнім успіхів, продуктивної роботи й наснаги.

Також під час пленарного засідання виступили Ілля Кононов, завідувач кафедри філософії та соціології ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», д. соц. н., професор («Про відповідальність української інтелігенції й розширене трактування війни»), Євген Білоножко, доцент кафедри соціології Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, к. філос. н. («Почути «Іншого», або українська інтелігенція в умовах війни») і Володимир Попов, завідувач кафедри філософії Донецького національного університету імені Василя Стуса, д. філос. н., професор («Леонтович у Гришино: Епізод життя українського інтелігента на початку минулого сторіччя»).

Після перерви розпочалася робота секцій, під час якої студенти ДонНТУ різних спеціальностей виступили із рядом доповідей, що охоплювали наступні напрями:

– діяльність інтелігенції на тлі політичних, соціально-економічних та духовно-культурних змін: історична ретроспектива;

– проблеми та перспективи української інтелігенції в контексті європейського розвитку культури;

– етичні та естетичні, освітянські та виховні виміри української інтелігенції в сучасних соціокультурних проектах;

– феномен інтелігенції в українській і світовій філософській традиції.

Доповіді учасників були доволі різнопланові й викликали зацікавлення та ряд запитань із боку слухачів. Атмосфера заходу була дружньою та сприяла цікавій дискусії. По закінченні ж заходу було підведено підсумки роботи та ухвалено резолюцію. За результатами видано збірку матеріалів конференції.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу