В ДонНТУ пройшла Всеукраїнська конференція «АКУ-2017»  (24-5-2017)

Двадцять третього травня 2017 р. на базі факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації, електроінженерії та радіоелектроніки пройшла ІII Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Автоматизація, контроль та управління: пошук ідей і рішень» («АКУ-2017»).

Мета конференції – обмін ідеями, дослідженнями та розробками в галузі автоматизованого управління, контролю, регулювання технологічних процесів між аспірантами, магістрантами та студентами.

До участі в конференції було надіслано 60 статей науковцями з Покровська (Донецький національний технічний університет, індустріальний інститут ДонНТУ), Харкова (Український державний університет залізничного транспорту, Харківський національний університет радіоелектроніки, Харківський університет ім. Каразіна, Харківський національний університет повітряних сил ім. І. Кожедуба) та Івано-Франківська (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу).

Тож, розпочався захід пленарним засіданням. Із вітальним словом виступила декан факультету КІТАЕР В.П. Тарасюк і В.В. Поцепаєв, завідувач кафедри автоматики та телекомунікацій. Вони наголосили на актуальності проведення, завданнях і регламенті конференції, після чого побажали учасникам плідної роботи та успіхів.

Далі слово надали студентам ФКІТАЕР. Двоє з них – Богдан Самойлович і Сергій Нагорний – в рамках презентації власного проекту «Road SSL» більш детально розповіли про систему автоматичного управління вуличним освітленням і вплив вуличного освітлення на безпеку дорожнього руху. Сергій Демидов виступив з доповіддю про SCADA систему моделювання роботи очисного комбайну з модулем регулювання навантаження на шнеках. Більш детально на цій темі зупинився В.В. Поцепаєв, розповівши присутнім про особливості вищезгаданої системи.

Після пленарного засідання конференція продовжила свою роботу вже на секційних засіданнях. Зокрема, студенти виступили із рядом доповідей, що розкривали окремі аспекти автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій, впровадження концепції Industry 4.0 в промислову автоматику, інфокомунікацій і радіотехніки, інформаційно-вимірювальних систем, електронних і мікропроцесорних приладів, електричної інженерії тощо.

Варто відзначити, що виступи доповідачів викликали чимало запитань у присутніх і супроводжувалися активною дискусією.

Безпосередньо ж матеріали доповідей будуть опубліковані в  збірнику наукових праць «Автоматизація, контроль та управління: пошук ідей та рішень».

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу