В Донецькому національному технічному університеті пройшли Дні науки  (31-5-2017)

Тридцятого травня 2017 р. в Донецькому національному технічному університеті пройшло пленарне засідання до Дня науки «ДонНТУ: здобутки та перспективи розвитку українсько-німецького співробітництва в освіті та науці».

Захід пройшов за участі адміністрації, співробітників і студентів вишу, а також запрошених гостей – В. Мьоссінґера, Генерального консула ФРН в м. Донецьк, та Г. Ціммерманн, керівника Інформаційного центру DAAD у Києві.

Після привітальних слів Я.О. Ляшка, ректора ДонНТУ, розпочалася найбільш урочиста мить пленарного засідання – церемонія нагородження дипломом почесного доктора ДонНТУВольфґанґа Мьоссінґера, Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина в м. Донецьк. Після цього пан Мьоссінґер виступив із доповіддю щодо інтернаціоналізації системи освіти в Україні.

Зокрема, з нагоди Дня науки відбулося нагородження співробітників університету за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів і плідну науково-педагогічну діяльність. Виконав цю почесну місію Є.О. Башков, проректор з наукової роботи.

Оскільки День науки був присвячений темі українсько-німецького співробітництва, основною його частиною стало заслуховування доповідей з даного питання.

Так, професор В.А. Святний, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії, розповів про становлення, розвиток і сучасний стан наукового співробітництва ДонНТУ з університетами Німеччини.

Д-р Гізела Ціммерманн, керівник Інформаційного центру DAAD у Києві, детально зупинилася на можливостях і особливостях навчання та стажування у вишах Німеччини за програмами німецької організації академічних обмінів DAAD.

Професор О.А. Дмитрієва, завідувач кафедри прикладної математики та інформатики, торкнулася питань паралельного моделювання динамічних об’єктів із зосередженими параметрами, а завершив серію виступів О.М. Мірошкін, доцент, докторант кафедри комп’ютерної інженерії, доповіддю «Паралельне програмування: від мікро- до макросистем».

Окрім пленарного засідання, в рамках Днів науки на факультетах Донецького національного технічного університету пройшов ряд всеукраїнських і міжнародних конференцій.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу