В ДонНТУ пройшов Всеукраїнський форум «ТАК»

29-30 листопада в Донецькому національному технічному університеті пройшов другий Всеукраїнський науково-практичний форум «ТАК» (телекомунікації, автоматика та комп’ютерно-інтегровані технології).

Мета форуму – популяризація технічної ІТ-освіти в регіоні, встановлення зв’язків між вищими навчальними закладами та роботодавцями, вирішення проблем на шляху запровадження Industry 4.0. Учасниками заходу стали студенти технічних спеціальностей, викладачі та партнери ДонНТУ – представники компаній «Київстар», «Фенікс Контакт» і «Фесто», а також телеком-акселератору VDNG-Tech.

29-го листопада пройшло урочисте відкриття форуму та пленарне засідання. Проректор ДонНТУ з науково-педагогічної роботи В.Я. Воропаєва виступила із презентацією «Industry 4.0. Складові успіху». Катерина Літвінко, менеджер з маркетингу, розповіла про освітні проекти компанії «Phoenix Contact» (EduNet, TATU Tempus, xplore New Automation Award) та закликала молодь до активної участі в них.

Євген Риженко, керівник дидактики «Festo», також надав характеристику обладнання компанії й освітніх програм і конкурсів, що нею проводяться. Марія Романова, представник телеком-акселератору ВДНГ-Tесh, познайомила присутніх зі специфікою та напрямами роботи організації, а також озвучила можливості, що відкриває для молоді ВДНГ.

Головний інженер компанії «Київстар» у Східному регіоні Петро Склярук презентував результати розвитку 3G в Україні, розповів про технічні аспекти модернізації телеком-мережі. Також він виразив подяку студентам і викладачам ДонНТУ, які, організувавши ініціативну групу, сприяли офіційному зверненню міської влади до «Київстар» із проханням забезпечити в місті зв’язок третього покоління. Компанія пішла назустріч такій ініціативі та знайшла можливість підготуватися до запуску 3G у Покровську вже у 2016 році, що на сім місяців раніше, ніж планувалося спочатку.

Після пленарного засідання робота форуму перенеслася до різних аудиторій, де пройшла зустріч зацікавлених студентів із представниками компаній-партнерів.

Марія Романова, Team Leader Telecom-Accelerator ВДНГ-Tесh вже більш докладно розповіла, з чого почати стартап і які перші кроки необхідно зробити на шляху до його реалізації. Також Марія пояснила, в чому полягає різниця між акселератором й інкубатором, озвучила підсумки конкурсу 2016 року та надала детальну інформацію про конкурс у 2017 році.

Представники компаній «Festo» і «Фенікс Контакт» розповіли про актуальність технічної освіти та специфіку компанії. Також вони запрошували відвідати свої семінари, практичні конференції та брати участь в олімпіадах і конкурсах. По закінченні запропонованих курсів компанії гарантували студентам затребуваність на ринку праці.

Кульмінацією першого дня роботи форуму стало підписання меморандуму про співробітництво між «Festo» та ДонНТУ та конкурс «Кращі з кращими». Студенти факультету КІТАЕР презентували на розсуд експертів і аудиторії проекти, тематика яких була доволі обширною.

Так, серед представлених 9 проектів були наступні:

 •  розумні штучні екосистеми (просте керування мікрокліматом);
 •  Photo Buttery (всі ваші фото завжди з вами);
 •  CusTr (знахідка для тих, хто багато часу витрачає в магазині);
 •  CiGIn (зв’язок мешканців із владою);
 •  система ідентифікації вибухонебезпечних ситуацій в промисловості;
 •  HomeOnline (дім, що завжди на зв’язку);
 •  RoadSSL (система адаптивного освітлення доріг);
 •  Grower (займатися садівництвом дуже просто);
 •  Е-РАЦС (довідка, свідоцтво, генеалогічне дерево в один клік).

Презентація супроводжувалася жвавою дискусією та обговоренням представлених проектів, а по закінченні експертна комісія підбила підсумки, надала слушні рекомендації та нагородила учасників пам’ятним подарунками.

 

 

На другий день форуму були проведені секційні засідання за напрямами:

 • телекомунікації, електроніка, радіоелектронні пристрої;
 • інформаційні технології;
 • енергетика, електротехніка та електромеханіка;
 • автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології.

 

Що ж до результатів роботи конференції молодих учених, найближчим часом буде видано збірник тез доповідей науково-практичного форуму «ТАК».

Катерина Щербакова
фахівець редакційно-видавничого підрозділу