Студенти та викладачі ДонНТУ взяли участь у міжнародній конференції з соціології  (23-5-2017)

Минулого тижня, 18-19 травня 2017 року, в Київському політехнічному університеті ім. І. Сікорського відбулася VIІІ Міжнародна науково-практична конференція з соціології «Капіталізм, популізм та модерн».

Початок пленарного засідання поклав декан факультету соціології та права КПІ А.А. Мельниченко, який привітав гостей, а також пояснив концепцію конференції. П.В. Кутуєв, завідувач кафедри соціології та права КПІ, подякував за участь усіх присутніх і розпочав роботу конференції, запросивши до мікрофона першого доповідача – О.Г. Злобіну, доктора соціологічних наук, завідувача відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України, з темою «Народ vs влада: популізм в оцінках та очікуваннях населення».

Далі виступали: Сальваторе Бабонес, професор Університету Сіднея, Іренєуш Садовский, науковий співробітник Інституту політичних досліджень Польської академії наук, Кріс Вестон, доктор економіки, Президент «Вестон консалтінг», Варшава, Польща, Войцех Рафаловський асистент-професор соціології Варшавського університету, Миколай Павляк, асистент-професор соціології Варшавського університету.

На другий день пленарного засідання з доповідями виступили: Андре Хертель, викладач міжнародних відносин в Йенському університеті імені Фрідріха Шиллера, Німеччина, С.В. Костюкевич, провідний науковий співробітник, к.с.н. Інституту соціології НАН Білорусі, Кріс Вестон, Сальваторе Бабонес.

Також виступив й ідейний натхненник та ініціатор конференції – Дон Кальб, професор соціології, завідувач кафедри соціології та соціальної антропології Центрально-Європейського університету (Будапешт). Презентації завершувалися великою кількістю питань від слухачів, що нерідко призводило до емоційної наукової дискусії.

Студенти-соціологи та викладачі Донецького національного технічного університету взяли активну участь у цьому науковому заході, а саме – підготували та презентували на роботі секцій конференції доповіді, тематика яких висвітлювала найактуальніші питання сучасності, різні перспективні аспекти суспільно-політичних реалій:

– С.В. Гераськов, к.філ.н.: «Ukraine’s image in Japan: Forming factors (experts’ vision)»;

– О.О. Яхно, к.пол.н.: «Система національних держав і недержавні актори в глобальній поліархії С. Брауна»;

– І. Коваленко, А. Макарова: «Постправда як «гра людською свідомістю»;

– Х. Тютюнник: «Український сепаратизм у контексті регіональних трансформацій».

Конференція була корисною як студентам, так і досвідченим науковцям, тому що вона торкалася питань сучасного українського соціуму, динаміки змін у країні в період постсоціалістичних трансформацій, публічного адміністрування та публічної політики, питання глобалізації, а також, звісно, складного феномену популізму, його чинників, форм і наслідків.

Ірина Коваленко,
студентка гр. СОЦ-15