На гірничому факультеті пройшла міжнародна конференція «Технології та процеси в гірництві та будівництві»

Протягом 29-31 травня 2018 р. на базі гірничого факультету Донецького національного технічного університету пройшла VІ Міжнародна науково-практична конференція «Технології та процеси в гірництві та будівництві».

Мета заходу – обмін науково-технічною інформацією, визначення перспективних шляхів створення та розвиток нової техніки й технологій у гірництві та будівництві, розробка спільних наукових програм, розвиток співробітництва, консолідація вчених, фахівців і керівників промислових  підприємств для сприяння процесу подальшого розвитку техніки, технологій, методів управління в умовах кардинальної зміни економіки нашої країни.

Розпочалася конференція пленарним засіданням, яке відкрилося привітальними словами ректора ДонНТУ Я.О. Ляшка та декана гірничого факультету С.В. Подкопаєва. Після цього доцент А.В. Мерзлікін провів для присутніх презентацію монографії професора Сілезського технічного університету (м. Глівіце, Польща) Юзефа Парханського «Wypadkowsc w kopalniach wegla kamiennego w okresie restrukturyzacji 1993-2010».

Далі виступив О.М. Качалов, технічний директор ДП «Мирноградвугілля», який охарактеризував перспективу розвитку вугільної промисловості України та ДП «Мирноградвугілля».

Ю.М.Халимендик, д.т.н, професор кафедри маркшейдерії НТУ «Дніпровська політехніка», у своїй доповіді торкнувся питань підвищення безпеки та ефективності використання аркового кріплення. Завершив серію виступів В.І. Альохін, д.геол.н., професор, завідувач кафедри «Геологія, розвідка та збагачення корисних копалин» ДонНТУ) темою «Поля напружень і деформацій у докембрійських породах басейна річки Вовча (Приазовський мегаблок УЩ)».

По завершенні пленарного засідання конференція продовжила свою роботу за чотирма основними науково-технічними секціями:

– проблеми видобутку корисних копалин;

– проблеми цивільного та промислового будівництва;

– охорона праці в гірництві та будівництві;

– питання розвідки та збагачення корисних копалин.

У ході їх проведення викладачі, аспіранти та студенти представили аудиторії результати актуальних наукових досліджень, які охоплювали широкий спектр питань технологій і процесів у гірництві та будівництві. Присутні активно задавали запитання доповідачам і долучалися до обговорення. При підведенні підсумків конференції автори найбільш успішних доповідей були відзначені грамотами:

Максим Климчук – найкращий молодий студент-науковець;

Юрій Халимендик – за невичерпну активність та ініціативність;

Павло Белицький – за активну участь у роботі конференції;

Ольга Земелько – за найкращу презентацію.

Призові ж місця розподілилися наступним чином:

1 місце – Руслан Киященко

2 місце – Олег Яковенко;

3 місце – Максим Климчук, Анна Поташова.

В цілому, захід пройшов на доволі високому рівні. За матеріалами конференції буде видано збірку доповідей.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу