Випускник факультету МEXT – про навчання в університеті прикладних наук Вюрцбурга-Швайнфурта

27-2-2018    Інтерв'ю , Преміум-новина    551
1

Мене звати Андрій Желєзняк. Я – випускник Донецького національного технічного університету 2015 року, факультет машинобудування, екології та хімічних технологій, спеціальність – «Хімічна технологія палива та вуглецевих матеріалів».

Наразі я навчаюсь в університеті прикладних наук Вюрцбурга-Швайнфурта (кампус у Швайнфурті) за програмою «Бакалавр із бізнесу та інженерної справи», спеціалізація «Мехатроніка та виробництво (IV семестр)».

Моя подорож до Німеччини розпочалася ще задовго до того, як я дистанційно вступив до німецького вишу. Ще будучи студентом ДонНТУ, я замислювався над тим, щоб поглибити свій досвід в інших університетах Європи. В цьому мені допомогли знання з англійської мови, бо я мав змогу знаходити та обробляти інформацію безпосередньо із закордонних сайтів.

Аналізуючи університетські веб-сторінки країн Європейського Союзу, США, Канади, Бразилії й багатьох інших, я дізнався, що в більшості випадків вступ іноземних студентів до закордонних вишів базується на більш-менш однакових загальновизнаних правилах. Звісно, не без винятків і особливостей кожного з університетів і навчальних програм.

Так, залежно від спеціальності, абітурієнту або майбутньому студенту треба, насамперед, скласти іспит з іноземної мови, тобто мови викладання на обраній програмі (це може бути будь-яка мова, в залежності від того, в якій країні обрано навчання). Але досвід ведення навчальних програм, особливо технічних, у закордонних (європейських) університетах на англійській мові досидь поширений. Це пов’язано із глобалізацією економічних відносин і стрімко зростаючим попитом компаній на інженерні, економічні та інженерно-економічні спеціальності.

Вимоги щодо рівня володіння іноземною мовою можуть бути різними. В цілому, абітурієнт повинен мати знання «Вище середнього», B1-B2 згідно з міжнародною системою оцінювання. Такі професійні іспити, як-от TOEFL, IELTS, TOEIC і т.д., дають змогу адекватно оцінити рівень володіння англійською мовою (TestDaf – німецькою).

Вступаючи до Швайнфурта, я заздалегідь готувався до іспиту TOEFL, який потім склав у Дніпропетровську в центрі TOEFL. Спеціалісти з США, яким відправлялися результати мого екзамену з читання, письма, слухання та говоріння, оцінили мій рівень володіння англійською мовою як B2, що було достатньо для вступу на міжнародну програму «Бакалавр з бізнесу та інженерної справи» університету Вюрцбурга-Швайнфурта.

Іншими вимогами до вступу, зокрема – до університету, в якому я навчаюсь, були відправка документів про середню та вищу освіту (дипломів), переведених на англійську чи німецьку мови, мотиваційні та рекомендаційні листи. Всі офіційні документи нотаріально завіряються та відправляються онлайн і дубльовано – поштою.

Повний перелік вимог до вступу та навчання та інформацію щодо навчальних програм можна знайти на сайті університету Hochschule für angewandte Wissenschaften Würzburg-Schweinfurt (https://www.fhws.de/index.php?id=1&L=2).

Треба зауважити, що менеджери університету працюють із різних країн. У коло їх задач входить рекрутування студентів і надання їм всілякої допомоги в організаційних питаннях. Хочу підкреслити, що на східноєвропейському напрямку працює Наталя Куделя, українська випускниця університету Вюрцбурга-Швайнфурта. Інші працюють на близькосхідних напрямках, напрямках Північної та Південної Америки тощо.

Для заохочування студентів зі всього світу до вступу в університет Вюрцбурга-Швайнфурта створюються сторінки в соціальних мережах з інформацією та контактами на різних мовах. Також доступна інформація російською.

Університет Вюрцбурга-Швайнфурта є партнерським університетом більш ніж зі 140 вишами зі всього світу. Кожного року університет проводить симпозіуми у різноманітних країнах і містах, зокрема – в Києві, де себе презентують багато університетів із різних куточків світу. Докладніше про це можна прочитати тут: http://edu-abroad.com.ua/o_vistavke.html. Цікавий факт, що в Україні, наприклад, університет Вюрцбурга-Швайнфурта, разом із менеджером, відповідальним за східноєвропейський напрямок, презентують українські студенти, які там навчаються.

На даному етапі я закінчив 3 семестри навчання. У першому семестрі я вивчав базові предмети: фізику, вищу математику, англійську мову для інженерів, економічну теорію, матеріалознавство, проектування та статистику. На другому семестрі були такі предмети, як технічна механіка, вища математика (Advanced), міжнародне торгівельне право, маркетинг і бухгалтерський облік, основи електротехніки. Третій семестр включав у себе наступні предмети: вступ до технічних систем, системна інженерія, вимірювальна техніка, комп’ютерні технології для інженерів, робота з персоналом, міжнародний бухгалтерський облік. Також з другого семестру дозволяються лабораторні роботи на вибір. 4, 5 і 7 семестри характеризуються вибором спеціалізації та виконанням проектних групових і індивідуальних робіт.

На 6-му семестрі студенти зазвичай проходять практику працюючи на підприємстві. Більшість годин 7 семестру відводиться для виконання бакалаврської роботи. Як правило, бакалаврську роботу можна виконати, працюючи на підприємстві, що дає великі перспективи у працевлаштуванні, та, за бажанням, – в університеті.

Андрій Желєзняк,
випускник ФМЕХТ