Колесник-ДранишниковДонецький національний технічний університет відкриває перед своїми студентами велику кількість можливостей. Це не тільки високі пізнання в галузі науки та техніки, нові знайомства з цікавими людьми, збагачення своїх навичок у спорті та КВК. Наш університет також має великі зв’язки з іноземними європейськими ВНЗ та міжнародними студентськими організаціями, які час від часу влаштовують різноманітні курси та конференції у галузі IT.

Так, кожного року студентів з чотирьох найкрупніших технічних вишів України відправляють на технологічні курси за проектом Tempus у Лодзький Політехнічний Університет (Польща). Метою цього проекту є випробовування нової спеціальності «Магістр з проектування мікросистем» для подальшого створення її в технічних університетах України. Загалом шістнадцять студентів з України спочатку прибули до Львова, де на нас уже чекали квитки до Польщі від організаторів проекту.

У Лодзі нас зустріли студенти Лодзької Політехніки та допомогли поселитись у комфортабельному гуртожитку (Dom Studenta) разом з іншими польськими студентами. За три тижні ми здобули необхідні теоретичні знання з технології виробництва напівпровідникових елементів та виготовлення на практиці діода p-n переходу. За час перебування у Лодзі ми прослухали курс лекцій та навчилися працювати у лабораторії (Сleaningroom).

Оскільки ми не дуже добре знаємо польську мову, то спілкування між студентами та викладачами відбувалося англійською. Окрім навчання ми мали змогу побачити багато цікавих місць Польщі та навіть відвідати інші країни Європи. У кампусі здобули нові знайомства з польськими студентами та разом з ними весело провели час у Лодзі.

Після закінчення першого етапу цього проекту нам вручили сертифікати про закінчення “Short Intensive Technology Course” у Лодзькому Університеті Технологій, які були видані проектом Tempus, діоди власного виробництва та багато позитивних емоцій.