Артем Любимов, Ілля Береза, Галина Нещадіна

фотоВ рамках стипендіальної програми Леонарда Ейлера від DAAD у березні старший викладач Ю. Дікова та магістри А. Любимов, І. Береза і Г. Нещадина здійснили візит до Центра високопродуктивних обчислень при Штутгартському університеті (Німеччина), де працювали над своїми науковими роботами під керівництвом професора кафедри комп’ютерної інженерії В.А. Святного. Під час наукового стажування нами успішно було освоєно лекційно-практичний курс CFD with OpenFOAM, який викладався науковцями Університету Штутгарта, Інституту технологій м. Карлсруе, Університету Зигена та Технологічного університету Регенсбурга. По закінченню курсів всі учасники отримали сертифікати.

Для ознайомлення з можливостями Центру нами були відвідані лабораторії високопродуктивних обчислень, лабораторії моделювання та візуалізації. В рамках виконання науково-дослідницьких робіт було проведено ряд експериментів з паралельних обчислень та паралельного моделювання складних динамічних систем в обчислювальних лабораторіях Університету. Цікавими та корисними були зустрічі з викладачами споріднених кафедр Університету, під час яких ми ознайомилися з  сучасними розробками в галузі Industry 4.0 та роботою макетних зразків.

Програма перебування передбачала участь у Другій міжнародній конференції SimTech 2018, що проводилася на базі Університету Штутгарта. Під час конференції ми мали змогу поспілкуватися з представниками дослідницьких інститутів та університетів, почесними докторами ДонНТУ.

Найважливішим результатом стажування стало встановлення ділових контактів із представниками Університету, які є відповідальними за роботу кластерів Центру. Цей досвід допоможе викладачам та аспірантам кафедри налагодити роботу спеціалізованої лабораторії з надпродуктивних обчислень на базі ДонНТУ, яка в подальшому стане основною лабораторією наукових досліджень з паралельних обчислень та моделювання. Така потужна підтримка європейських колег, тісна співпраця є невід’ємною та дуже важливою частиною розвитку наукової школи  проф. В.А. Святного.

Перебування в Штутгарті – це не тільки постійна робота над дослідженнями та експериментами. Німеччина – дуже дивовижна країна, що вражає не тільки своєю гостинністю та ввічливістю оточуючих тебе людей, а й мальовничими краєвидами маленьких міст. Німці старанно підтримують старі будівлі та вулички, гуляючи якими ніби поринаєш в іншу епоху. Німеччина – це безліч замків, храмів, пам’ятників стародавніх часів. Це прекрасні міста з великими парками-лісами та дикими птахами, де можна дуже добре провести час з друзями. Тому будемо плекати надію на подальші візити до Німеччини!