За підтримкою Координаційного центру переміщених ВНЗ

Британська Рада разом з Координаційним центром переміщених ВНЗ організувала Пітчинг проектів для переміщених ВНЗ в рамках проекту «Активні Громадяни».

На підготовчому етапі організатор конкурсу – Координаційний центр переміщених ВНЗ одержав 85 проектів, що були направлені на якісні соціальні зміни в українських університетах. Після попереднього відбору було відібрано 35 найкращих, серед яких –  Донецький національний технічний університет. Саме цих викладачів та студентів – авторів проектів було запрошено в Київ на Пітчинг для доопрацювання та презентації своїх ідей донорам.

Мета проекту - формування у дітей, які мешкають у зоні проведення АТО та на прилеглих територіях, підконтрольних Україні,  знань та навичок безпечної поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів та речовин, які становлять небезпеку життю та здоров’ю людини, а також сприяння формуванню у дітей серйозного ставлення до власного життя і до безпеки інших людей.

Партнери проекту:

• Донецький національний технічний університет (м. Покровськ);
  • Управління освіти Донецької обласної державної адміністрації;
  • Покровська міська рада;
  • Управління у справах неповнолітніх Покровського МВ УМВС України;
  • школи м. Покровська.

Проект спрямований на цільову аудиторію: учнів шкіл та студентську молодь міста Покровська.

Результатами проекту на локальному рівні є отримання дітьми міста Покровська:

• знань та навичок поводження в ситуаціях, небезпечних для життя;
  • навичок про правильні дії при виявленні вибухонебезпечних предметів і пристроїв;
  • вмінь оперувати отриманими знаннями під час надзвичайних ситуацій;
  • навичок дбайливого ставлення до свого життя і відповідальності за свої вчинки і дії.

Автор проекту:  В’ячеслав Каулін, к.т.н., доцент кафедри хімічних технологій.

Е-mail: viacheslav.kaulin@donntu.edu.ua

24 травня у рамках програми Британської Ради Active Citizens Ukraine відбувся інформаційний тренінг з мінної безпеки для учнів та студентів "Навчитися, щоб зберегти життя!". Захід відбувся за підтримки та активною участю Данської групи із розмінування (Danish Demining Group) та Данської групи допомоги біженцям (Danish Refugee Group), Координаційного центру переміщених ВНЗ, СБУ та відділу освіти міської ради.

Учнів шкіл м. Покровська і студентів ДонНТУ, запрошених на презентацію, привітали проректор з міжнародного співробітництва ДонНТУ І. Швець та завідувач кафедри хімічних технологій Є. Збиковський. Модератором закладу виступив ініціатор та виконавець проекту доцент кафедри хімічних технологій В’ячеслав Каулін.

Тренери Данської групи із розмінування, робота яких полягає також у інформуванні населення про основні правила поведінки у межах зони бойових дій, провели презентацію, підчас якої детально розповіли про мінну небезпеку. Школярам в простій і доступній формі було надано інформацію щодо видів мін, про наслідки вибухів боєприпасів, що не здетонували одразу. Організатори навели приклади і статистику нещасних випадків, викликаних вибухами, і найголовніше – дітей навчали, як діяти при виявленні вибухонебезпечних речовин та предметів, надавати допомогу потерпілим та зберегти життя і здоров’я.

У ДонНТУ проходить підготовка фахівців за напрямом «Технологія високомолекулярних сполук», тому студенти і викладачі кафедри хімічних технологій факультету МЕХТ продемонстрували серію дослідів і розповіли, наскільки видовищними, але й небезпечними можуть бути вибухові речовини. Глядачі були вражені перетворенням води у «теплий» лід і вино, із захопленням спостерігали за появою джину з колби, виверженням мініатюрного вулкану та ефектною появою «фараонових змій». Не обійшлося і без вибухів і яскравих спецефектів із полум’ям на долонях.

Підчас експериментів школярам неодноразово наголошували, наскільки небезпечно займатися подібним без належних знань. У фіналі дуже ефектно і символічно на чистому аркуші паперу з’явився напис «Міни – це небезпека!». Захід пройшов з користю для його учасників і надав цікаву та необхідну інформацію, яка допоможе зберегти життя і здоров’я дітей і дорослих.

Подвійна перемога ДонНТУ на конкурсі соціальних проектів

Два проекти ДонНТУ – «Арт-Маяк» та «Життя дитини: навчити, щоб зберегти!» отримали фінансування від Британської Ради в Україні.

На підготовчому етапі організатор конкурсу – Координаційний центр переміщених ВНЗ одержав 85 проектів, що були направлені на якісні соціальні зміни в українських університетах. Після попереднього відбору було відібрано 35 найкращих. Саме цих викладачів та студентів – авторів проектів було запрошено в Київ на Пітчинг для доопрацювання та презентації своїх ідей донорам.