Факультет економіки та менеджменту

Телефон: 050-012-91-76.

E-mail:  fem@donntu.edu.ua.

Кабінет: 3.203.Факультет економіки та менеджменту, як структурний підрозділ ДонНТУ м. Покровськ, з історичної точки зору нараховує вже понад 45 років (з 19 травня 1969 р., коли у Донецькому політехнічному інституті було створено інженерно-економічний факультет).

За цей час підготовано понад 15000 фахівців вищої кваліфікації, які зараз успішно працюють на підприємствах, в органах державної та муніципальної влади, установах освіти та науки, банках та фінансових установах, займаючи високі посади.

oleinikДекан факультету:
доц, к.т.н. Олейніков Олександр Анатолійович

katrangi

Заступник декана:
к.е.н. Катранжи Леонід Леонідович

На факультеті економіки та менеджменту здійснюють навчання викладачі 6 кафедр:

  • економіки підприємства (зав. каф. – д.е.н., проф. Хобта Валентина Михайлівна);
  • економічної кібернетики та вищої математики (зав. каф. – д.е.н., проф. Румянцев Микола Васильович);
  • економічної теорії, державного управління та адміністрування (зав.каф. – к.е.н., доц. Оленцевич Наталія Володимирівна);
  • менеджменту (зав. каф. – д.е.н., доц. Шкрабак Ірина Володимирівна);
  • міжнародної економіки і маркетингу (зав. каф. – д.е.н., проф. Попова Ольга Юріївна);
  • обліку, фінансів та економічної безпеки (зав.каф. – д.е.н., проф. Рекова Наталія Юріївна).

 Напрями підготовки:

На факультеті здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів і  магістрів за наступними спеціальностями

05 Соціальні та поведінкові    науки 051 Економіка
07 Управління та адміністрування 071 Облік і оподаткування
072 Фінанси, банківська справа та страхування
073 Менеджмент
075 Маркетинг
076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
28 Публічне управління та адміністрування 281 Публічне управління та адміністрування

Історія:

Факультет економіки та менеджменту (ФЕМ) є правонаступником інженерно-економічного факультету, який було створено у травні 1969 р.

Біля джерел створення інженерно-економічного факультету, до складу якого входило три кафедри, стояли відомі й авторитетні організатори і вчені: проф. В. П. Бабич (перший декан факультету) і доц. О. О. Денисенко (зав. кафедри економіки гірничої промисловості), В. Г. Восполіт (зав. кафедри організації і планування гірничого виробництва) і Л. Г. Кацен (зав. кафедри економіки, організації і планування машинобудівної і металургійної промисловості).

Тоді на факультеті працювало 60 викладачів та навчалося лише 200 студентів.

Проте промисловість Донбасу вимагала все більше економічних кадрів, які змогли б успішно керувати важливими галузями виробництва.

Час поставив на порядок денний питання про відкриття нових кафедр: управління й аналізу господарської діяльності, економіки машинобудівної промисловості, зовнішньоекономічної діяльності підприємств, економічної теорії.

Ці завдання успішно вирішили декани факультету – проф. В. І. Гребельний (1978–1993), В. В. Дементьєв (1993–2007) та завідувачі кафедр: проф., д. т. н. С. М. Ільєнко, проф., д. т. н. М. І. Жизлов, проф., д. е. н. В. П. Бабич, проф., д. е. н. О. І. Харін, проф., д. е. н. В. І. Плаксін, проф., д. е. н. О. І. Ковальов, проф., д. е. н. В. М. Ткаченко, проф. д. т. н. Ф. І. Євдокимов, проф., д. е. н. Г. Д. Тарасенко, проф., к. е. н. Б. І. Кривоберець і к. е. н. С. М. Тітенко.

У 1994 р. інженерно-економічний факультет було перейменовано у факультет економіки та менеджменту, що було пов’язано з необхідністю підготовки кваліфікованих кадрів для управління економікою й виробництвом в умовах формування ринкової економіки в Україні.

У 2003–2004 рр. на факультеті з’являються дві нові кафедри: «Управління персоналом та економіка праці» (завідувач – проф., д. е. н. І. Б. Швець) та «Іноземні мови професійного спілкування» (завідувач – доц., к. ф. н. Н. Ю. Тодорова).

У 2007 р. було засновано навчально-науковий інститут «Вища школа економіки та менеджменту», директором якого став д.е.н., проф., проректор із науково-педагогічної роботи ДонНТУ В. В. Дементьєв (2007–2014). До складу інституту «Вища школа економіки та менеджменту» входило два факультети: факультет економіки (декан – к.е.н., доц. С. І. Кравченко) і факультет менеджменту (декан – д.е.н., проф. О. А. Кратт).

Після евакуації ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» у м. Покровськ у жовтні 2014 р., виникли об’єктивні потреби у реорганізації структури університету.

Факультет економіки і факультет менеджменту у 2015 р. було об’єднано у факультет економіки та менеджменту, який очолив к.т.н., доц. Олейніков О. А.

Останні події

Студенти ДонНТУ взяли участь у воркшопі з відеозйомки

4

Студенти-першокурсники ФКНТ і ФЕМ Ігор Чельтер, Владислав Сушин, Богдан Мироненко та Володимир Дерев’янко, а також студент четвертого курсу факультету МЕХТ Юрій Моделкін взяли участь у триденному воркшопі  «Основи відеозйомки та монтажу» на базі платформи ініціатив «Теплиця» у Слов’янську.

Приймаються заявки на участь в Першості ІІ та ДонНТУ з ФУТЗАЛУ.

futsal

УВАГА!

Приймаються заявки на участь в Першості Індустріального інституту та Донецького національного технічного університету з ФУТЗАЛУ.

Змагання проводитимуться в ауд. 1.110 (велика спортивна зала).

Команди формуються із студентів денного відділення будь-якого курсу, будь-якої групи, за бажанням учасників, без обмежень певного факультету.

Орієнтовна дата початку змагань 20.02.2018р.

Останній день надання заявок – 19.02.2018р. до 11.00. Заявки приймаються за зразком на стенді біля спортивної зали.

За відповідями на питання стосовно змагань звертатись до викладачів фізичного виховання (1.111).

Студентки ДонНТУ відвідали захід з обміну досвідом

Протягом 17-21 жовтня проходив навчальний візит з обміну досвідом «Міжнаціональна, міжрелігійна та міжкультурна толерантність як складова територіального розвитку Чернівецької області». Відвідали захід і представниці  Донецького національного технічного університету стали – студентки Маргарита Біленська та Олена Мірошник.

Дні науки на факультеті економіки та менеджменту

На факультеті економіки та менеджменту 25-го травня відбувся традиційний щорічний День науки, який є справжнім святом як для викладачів, так і для починаючих свій шлях у науці студентів.

Початок заходу дуже вразив: студентів прийшло настільки неочікувано багато, що навіть запланована для проведення пленарного засідання аудиторія виявилася занадто малою – прийшлося терміново «рятувати ситуацію», переходячи в іншу, більшу за площею.

Кафедра ОФЕБ провела Всеукраїнську конференцію

Кожного року у травні в нашому університеті традиційно проводиться Всеукраїнська (із зарубіжною участю) наукова конференція студентів і молодих вчених «Актуальні проблеми розвитку фінансів і фінансової науки: ідеї та їх впровадження».

Цього травня відбулася ювілейна десята така конференція. Безпосереднім організатором заходу є кафедра обліку, фінансів та економічної безпеки ДонНТУ.

Масштабне святкування Дня ФЕМ

Факультет економіки та менеджменту яскраво та масштабно відсвяткував свій 48-й День народження. Розпочавши свою історію в далекому 1969 році як інженерно-економічний, переживши численні зміни у назві, на сьогоднішній день він здійснює підготовку фахівців у галузі управління та адміністрування.

Вже традиційно свято розпочалося із поздоровлень декана. Олександр Анатолійович Олейніков нагадав присутнім дещо з історії ФЕМу, побажав викладачам і студентам всього найкращого й висловив надію, що всі випускники гордо нестимуть знамено свого факультету. До слів привітань приєднався і Л.Л. Катранжи, заступник декана. Серед іншого, Леонід Леонідович побажав всім присутнім успіхів і мирного неба над головою.

Навчатися можна цікаво: в бібліотеці ДонНТУ провели економічну гру

Нещодавно бібліотекар Н. М. Фролова разом з викладачем Н.В. Оленцевич провели економічну гру «Ключ до багатства». Гра дає студенту можливість на практиці ознайомитися з економічними поняттями «акції», «активи», «пасиви», «депозит», «валютні коливання», «інвестиційні фонди», «криза» та ін.

Участь студенток факультету економіки та менеджменту в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з фінансового менеджменту

Протягом 6-7 квітня на базі Луцького національного технічного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент», в якому взяли участь магістранти Донецького національного технічного університету кафедри обліку, фінансів та економічної безпеки Оксана Палець і Лілія Ободовська під науковим керівництвом к.е.н. доцента Валентини Миколаївни Антоненко. Урочисте відкриття олімпіади […]

Студентки кафедри обліку, фінансів та економічної безпеки взяли участь в олімпіаді з обліку та аудиту

З 19 по 21 квітня на базі Університету імені Альфреда Нобеля, м. Дніпро, відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит».

В олімпіаді взяли участь 122 особи з різних ВНЗ України. Донецький національний технічний університет представляли Валерія Мацькевич і Вікторія Устич, студенти кафедри обліку, фінансів та економічної безпеки факультету економіки та менеджменту.

Запрошуємо студентів і викладачів взяти активну участь в роботі конференції.

З метою підвищення рівня підготовки фахівців економічних спеціальностей факультет економіки та менеджменту і кафедра обліку, фінансів та економічної безпеки ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» 23-24 травня 2017 р. проводить десяту Всеукраїнську наукову конференцію студентів і молодих учених (із зарубіжною участю) на тему «Актуальні проблеми розвитку фінансів і фінансової науки: ідеї і їх впровадження».

Page 1 of 41234

Факультети ДонНТУ