День кар’єри та ярмарок вакансій 2015  (29-5-2015)

Молодь – основа майбутнього трудового потенціалу держави, але сьогодні перед студентами та випускниками вишів часто постають проблеми щодо працевлаштування після отримання дипломів. Існує думка, що пошук роботи – досить складне та майже невиконуване завдання. І ось тут виникають питання, де шукати роботу, куди звертатися, на яку заробітну плату претендувати, як подати інформацію про себе, як пройти співбесіду та, навіть, що одягнути для такого випадку. Отримання першого робочого місця — одна з найскладніших проблем, з якими стикаються випускники ВНЗ у житті. По-перше, у них поки немає досвіду спілкування з роботодавцем, а, по-друге, конкуренція настільки жорстка, що, зазвичай, місця для новачків у дефіциті, а попит на них великий. Тому будь-яка допомога в цій ситуації може виявитися корисною, особливо та, що сприяє вирішенню проблеми.

428 травня 2015 року в м. Красноармійськ у Донецькому національному технічному університеті та Красноармійському індустріальному інституті відбувся День кар’єри та 10-тий Ярмарок вакансій. На профорієнтаційну зустріч зі студентами прийшли представники основних підприємств міста та району. Серед останніх – представники від Красноармійського та Донецького міських центрів зайнятості, ПАТ «Шахтоуправління «Покровське», ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська», Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області, ТОВ «Красноармійський машинобудівний завод», комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу».

Спеціалістами Красноармійського центру зайнятості були проведені майстер-класи на тему «Складання резюме» та «Співбесіда». Були зроблені акценти на основні дані, які повинні бути у резюме, аби зацікавити роботодавця та отримати запрошення на співбесіду. Співбесіда – це найважливіший крок при працевлаштуванні. Можна знайти багато вакансій, але диплом не буде гарантією працевлаштування. Саме від того, яке враження ви справите на роботодавця при проходженні співбесіди, залежить, чи отримаєте ви бажану роботу. Для роботодавця важливий не лише досвід роботи, але і ваша зацікавленість, прагнення зростати та самореалізовуватися. Для того, щоб справити гарне враження, необхідно завчасно оволодіти загальною інформацією про підприємство, його структуру та вид діяльності, підготувати необхідні документи й налаштуватися на успішність своєї співбесіди, тому що невпевненість – ваш головний ворог.

Багато випускників ДонНТУ та КІІ успішно працюють у провідних вугільних підприємствах «Шахтоуправління «Покровське» та ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська», тому їх представниками були запропоновані вакансії для майбутніх молодих спеціалістів і запрошення на виробничу практику.

2 Проведення зустрічей такого плану дуже важливе для студентів, які незабаром отримають свої дипломи – путівки у доросле життя. Рекомендації, побажання та запрошення, які студенти отримують на ярмарках вакансій є дуже змістовними, і при їх дотриманні дають можливість успішного працевлаштування та подальшої самореалізації.

3Чим раніше студент визначиться зі своїми цілями, тим більше часу у нього залишиться на реалізацію своїх ідей. Часто своє перше робоче місце молоді люди обирають, не замислюючись про його перспективи, а коли усвідомлюють наслідки свого вибору, то час вже буває упущено практично безповоротно. Тому планування кар’єри варто починати ще в стінах вишу, уважно придивляючись до можливих роботодавців і аналізуючи можливості того чи іншого підприємства. Визначившись з місцем роботи, потрібно відразу приступити до збору та аналізу інформації про можливості кар’єрного росту. Людина – це те, про що вона думає. А, відтак, позитивно сформульована мета завжди повинна бути в голові. Вона повинна бути чіткою та конкретною. У думках повинно бути закладено й те, що належить зробити для досягнення поставленої мети. У цьому світі досягає успіху тільки той, хто шукає потрібних йому умов і, якщо не знаходить, створює їх сам.

Р.М. Шепеленко, асистент кафедри «Охорона праці» ДонНТУ