В ДонНТУ пройшов захід, присвячений вшануванню річниці з дня трагедії на Чорнобильській АЕС  (27-4-2017)

Двадцять шостого квітня 2017 р. у приміщенні читальної зали бібліотеки відбувся захід з нагоди вшанування 31-ї річниці з дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

Відвідати захід прийшли студенти Донецького національного технічного університету та співробітники ДонНТУ та індустріального інституту.

На початку бібліотекар виступила з оглядовою презентацією, в ході якої підіймалися питання історії ЧАЕС, безпосередньо вибуху на 4 енергоблоці, причин аварії, її наслідків, а також того, яким чином катастрофа вплинула на екологію та здоров’я людей України та світу. Окремо торкнулися питання економічних втрат, спричинених вибухом, і сьогодення та майбутнього Чорнобильської зони.

Другою частиною заходу стала зустріч з відомим українським поетом, письменником, видавцем, громадським і політичним діячем Володимиром Шовкошитним – активним учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, одним із засновників екологічної асоціації «Зелений світ».

Володимир Федорович поділився власними спогадами, пов’язаними з роками роботи на ЧАЕС, розповів про аварію та хід її ліквідації, про своїх товаришів – учасників подій тих часів, про курйозні моменти, що мали місце бути, та багато чого іншого. Розповідь гостя була яскравою та емоційною, а природній оптимізм і наявність гумористичних відступів створило доброзичливу атмосферу в аудиторії та сприяло ще більшому зацікавленню присутніх.

Будучи народним депутатом України І скликання та першим президентом найбільшої в світі міжнародної організації «Союз Чорнобиль», В. Шовкошитний доклав чимало зусиль у сферу розбудови законодавчої бази щодо Чорнобиля, а також проводив значну громадську роботу та здійснював матеріальну підтримку людей, постраждалих від аварії.

Окрім того, ця активна людина займається спортом, є очільником видавництва «Український пріоритет» і проявила себе ще й на ниві літературної творчості. Зокрема, присутні почули яскраву розповідь про участь Володимира Федоровича в реалізації перепоховання Василя Стуса, Олекси Тихого й Юрія Литвина з Пермських таборів в Україну.

Наостанок поважний гість продекламував дещо зі своїх творів і подарував бібліотеці декілька книжок, побажавши всім присутнім миру, щастя та успіхів.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого підрозділу