У Покровську пройшло відкриття виставки «Старими стежками міста»

2-2-2018    Бібліотека , Події    284
5

Першого лютого 2018 року в Покровському міському музеї відбулося відкриття виставки «Старими стежками міста» у межах проекту «Жовта лінія», продовження проекту «Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України – Музей відкрито на ремонт ІІ». Відвідала захід і делегація Донецького національного технічного університету.

Організатором виставки став мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку.

Проект «Жовта лінія» – це документація об’єктів архітектурної та монументально-декоративної спадщини 19-20 століття на території Донецької та Луганської областей.

Його мета – привернення уваги до важливих і недостатньо актуалізованих на сьогодні архітектурних явищ. Фото та відеодокументація, представлена у форматі музейної виставки, не тільки наголошує на необхідності архівування та систематизації даних про важливі об’єкти, а й покликана популяризувати їх серед місцевого населення та просувати ідею збереження таких пам’яток.

Під час заходу, який зібрав істориків, краєзнавців, представників навчальних закладів, студентів і просто охочих, для гостей зробили невеличкий історичний екскурс минулим нашого міста, зазначивши основні віхи його створення та розвитку. Коли ж мова перейшла до обговорення безпосередньо проекту, організаторами та волонтерами було більш детально озвучено його особливості та прокоментовано деякі з представлених робіт.

По закінченні присутні мали можливість поближче ознайомитися із фотографіями минулих часів і порівняти їх з тим, як виглядає місто сьогодні. Цікаво відзначити, що деякі архітектурні пам’ятки протягом часу майже не зазнали змін, а деякі, навпаки, трансформувалися докорінним чином. Так чи інакше, процес розглядання зацікавив багатьох, а іноді навіть викликав міні-дискусії з приводу зображених на ньому об’єктів.

До речі, окрім Покровська, відкриття виставок пройде ще в ряді міст Донецької та Луганської областей. Функціонуватимуть вони протягом двох тижнів за розкладами роботи музеїв. Тож, долучайтеся!

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу