Семінар “Відкритий доступ і кому це потрібно”

19-10-2018    Бібліотека    79
openaccess

22-28 жовтня 2018 року увесь світ відзначатиме  МІЖНАРОДНИЙ ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Цього року тиждень проходитиме під гаслом «Designing Equitable Foundations for Open Knowledge» – «Створення рівних умов для відкритих знань».

Відкритий доступ (Open Access (OA)) – це безкоштовний, швидкий, постійний, повнотекстовий доступ у режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів, що реалізовується для будь-якого користувача у глобальній інформаційній мережі.

У 2002 році вперше була оприлюднена  Будапештська ініціатива відкритого доступу (BOAI), яка пояснює, що таке рух відкритого доступу та який його потенціал: «Поєднання старої традиції та нової технології може принести безпрецедентно велику суспільну користь. Стара традиція — це готовність вчених та дослідників безоплатно публікувати результати своїх праць у наукових виданнях для отримання та поширення нових знань. Новою технологією стає Інтернет. Громадська користь, яку приносить поєднання цих двох факторів, знаходить своє вираження у електронному розповсюдженні по всьому світу журнальних статей, відрецензованих експертами, та абсолютно вільному і необмеженому доступі до них учених, дослідників, викладачів, студентів та усіх, кого цікавить наука.»

Ініціатива відзначення Міжнародного Тижня Відкритого Доступу (International Open Access Week) належить Коаліції наукових видавництв та академічних ресурсів (Scholarly Publishing And Academic Resources Coalition – SPARC) і підтримана всім світом. Вона надає можливість краще ознайомитись з перевагами, які надає  Відкритий Доступ, обмінятися досвідом, ідеями. У той час, як уряди, організації, які фінансують дослідження, університети, видавництва, бібліотеки та дослідники все більше схвалюють політику й практику відкритості, її реальне запровадження ще не завершилось.

Бібліотека університету підтримує Рух Відкритого Доступу через E-arhivе DonNTU – (Electronic arhivе Donetsk National Technical Universiti) http://ea.donntu.edu.ua:8080/ і закликає приєднатися до цієї ініціативи наукову  спільноту вишу.

Запрошуємо 24 жовтня о 14.10 у читальну залу. Поговоримо про те, що таке Відкритий доступ і кому це потрібно, потренуємось  публікувати свої праці у Електронному архіві університету.