Лекція з екстремальної екології в ДонНТУ

28-9-2016    Бібліотека    676   

У рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек у Донецькому національному технічному університеті пройшла актуальна та дуже цікава лекція-презентація з екстремальної екології «Природа рідного краю: від локального до глобального».

Олексій Бурковський, голова наукової ради Донецької обласної організації «Всеукраїнська екологічна ліга», виступив перед студентами ДонНТУ зі змістовною доповіддю щодо глобальних проблем природи на прикладі нашого регіону.

Розпочалася лекція короткою характеристикою степової зони, в якій власне і розташована Донецька область, та зазначенням її особливостей. Наступним етапом презентації стало ознайомлення присутніх із тими представниками місцевої флори та фауни, які занесені до Червоної книги та чия популяція суттєво знизилася останнім часом внаслідок впливу ряду антропогенних факторів.

Після цього мова перейшла до висвітлення основних загроз для екосистеми степової зони України. Як не дивно, не промислова діяльність, а саме землеробство є головним фактором руйнування природи. Озвучена доповідачем статистика відносно сучасних площ зораної землі просто вражала, вкотре нагадуючи, наскільки зростають обсяги сільського господарства з кожним роком.

У ході лекції присутні також почули багато цікавої інформації щодо загрозливих для природи чинників. Серед них найбільш вагому роль відіграє ерозія ґрунту, знищення степу через насадження чужорідних видів, промислове навантаження, створення та функціонування численних штучних водосховищ, полювання, підпали лісів і полів тощо. Яскраві ілюстрації не залишили байдужими нікого, адже наочно демонстрували, до яких жахливих наслідків призводить необачлива діяльність людей.

У фінальній частині заходу Олексій Бурковський озвучив і проаналізував невтішну статистику співвідношення природних і антропогенних територій у світі та Україні зокрема, навів можливі варіанти поліпшення існуючої ситуації та закликав молодь не бути байдужою та активно залучатися до вирішення питань природоохоронної діяльності.

По закінченні лекції бібліотекарями було презентовано тематичну добірку літератури з екології та охорони навколишнього середовища.

Загалом, хочеться сказати, що серйозні екологічні проблеми, звичайно, не можуть бути вирішені однією людиною, тим не менше, кожному з нас під силу свідомо та відповідально відноситися до світу, що нас оточує, зробивши тим самим власний внесок у своє майбутнє та майбутнє нашої планети.

Катерина Щербакова,
 фахівець редакційно-видавничого підрозділу ДонНТУ