Бібліотека ДонНТУ поповнилася виданням «Трансформації українського Сходу»

13-3-2018    Бібліотека , Преміум-новина    218

Тринадцятого березня Іван Демченко, студент факультету МЕХТ, місцевий координатор проекту «Метамісто: Схід» у Покровську, подарував бібліотеці ДонНТУ видання «Трансформації українського Сходу».

«Трансформації українського Сходу» – це збірка статей, у якій зроблено спробу поглянути на 6 міст крізь призму ідентичності, урбаністики та культури, поділитися спостереженнями, відтворити процеси та обдумати результати мистецьких і архітектурних інтервенцій, а також змоделювати можливі сценарії просторового та культурного розвитку цих міст.

Ця книжка – результат роботи команди «Метамісто: Схід», що здійснювався в рамках програми «Код міста» громадської організації «Гараж Генг».

Завдяки проекту, що тривав 11 місяців, у містах з’явилися нові архітектурні форми. Зокрема,  у Покровську таким об’єктом став публічний простір «Залізняк», побудований на основі шахтних металевих арок. Названий він на честь нашого земляка Марка Залізняка, фотографа-документаліста ХХ сторіччя.

Автори проекту хотіли, щоб у просторі, з однієї сторони, через конструкції та поверхні відобразилося індустріальне минуле міста, а з другої, – щоб він мав сакральний вимір і атмосферу храму.

Функціональність простору доволі широка: він може бути залучений для шкільних і студентських занять на відкритому повітрі, стати місцем для міських заходів: виступів, кінопоказів, поетичних читань, іншого дозвілля.

До речі, Іван Демченко був одним із найбільш активних учасників побудови простору: хлопець брався до будь-якої роботи, починаючи від кладки цегли та закінчуючи окремими аспектами освітлення. Наразі він продовжує роботу координатора й слідкує за технічним станом «Залізняка».

Що ж до самого видання, всі охочі ознайомитися можуть із ним у бібліотеці Донецького національного технічного університету. Запрошуємо!

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу