Представники ДонНТУ відвідали Білицьку ЗОШ  (17-5-2017)

П’ятнадцятого травня представники Донецького національного технічного університету в складі завідувача кафедри історії та права І.О. Дмитрик, доцента кафедри О.В. Сервачак і студентів-соціологів першого та другого курсів завітали до Білицької ЗОШ №4, щоб ознайомити старшокласників із можливістю вступу на навчання до ДонНТУ. А також, звісно, аби більш детально ознайомити майбутніх абітурієнтів зі спеціальністю «Соціологія».

Спочатку Олена Вікторівна запропонувала учням своєрідну гру-симулятор, яка дозволила їм за максимально короткий термін прожити все своє життя: отримати освіту, влаштуватися на роботу, відкрити власний бізнес, завести сім’ю, друзів, а також робити такі буденні речі, як купувати їжу, вирушати на відпочинок, ходити в кіно, навіть, брати гроші в кредит в імітованому «банку».

За все це учні мали платити  паперовими бонусами, що символізували їх життєві сили, знання, здоров’я, власні намагання й підтримку батьків та близьких. Ця гра мала наочно показати старшокласникам, як насправді швидкоплинне життя і як багато треба встигнути зробити. За космічними мірками людське життя триває всього-на-всього не більше, ніж три секунди!

Перше, що вирішили зробити майже більшість учнів у грі, – отримали освіту. Їм потрібно було обрати з переліку професію й відповісти на просте запитання, щоб отримати диплом. На запитання «Чи може хтось уже визначився з професією заздалегідь?», частина школярів опустила голови, інша – просто всміхалася.

Та ми спробували допомогти їм вирішити цю проблему, а саме – презентували факультети ДонНТУ та спеціальності, пропоновані ними. Значну увагу також приділили актуальній і перспективній спеціальності «Соціологія».

Ірина Олександрівна розповіла про особливості цьогорічної вступної кампанії, специфіку соціологічної освіти та про майбутнє працевлаштування. Студентки першого курсу поділилися власним досвідом і враженнями від навчання в університеті. Після чого школярі змогли поставити запитання, які повсякчас виникали під час презентації.

Як результат, учні, зацікавившись перспективою навчання в ДонНТУ, підходили до викладачів після заходу з додатковими питаннями. А, отже, ми приходили недаремно! Сподіваємося, що таких заходів буде проводитися набагато більше, бо вони, безперечно, корисні як для школярів, так і для університету, який може в результаті таких зустрічей привабити якомога більше талановитої й активної молоді.

Ірина Коваленко,
ст. гр. СОЦ-15