«Один день в університеті»: програма для школярів продовжується

Тридцятого листопада долучитися до програми «Один день в університеті» та зануритися в атмосферу вишу змогли школярі НВК №7 м. Добропілля. Цього разу на учнів чекало три заняття: з хімії, інформатики та фізики.

Так, В’ячеслав Каулін та Ігор Швець, доценти кафедри хімічних технологій факультету МЕХТ, під час заняття торкнулися різних аспектів загальної, органічної, неорганічної та аналітичної хімії, а також розібрали деякі з питань ЗНО за даним предметом. Однак, найбільше зацікавлення в учнівської молоді викликала практична частина – проведення яскравих у всіх сенсах слова дослідів.

Враховуючи той факт, що далеко не всі школи мають все необхідне для повноцінних практичних занять, у Донецькому національному технічному університеті школярі брали безпосередню участь у проведенні дослідів, а також мали змогу спостерігати, як проходить та чи інша хімічна реакція не на папері, а в колбах і пробірках. І робиться все це для того, щоб зацікавити учнів до вивчення хімії та зробити підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання більш комфортною.

Під час наступного заняття Оксана Тихонова, асистент кафедри прикладної математики та інформатики факультету КНТ, на базі лабораторії, обладнаної за кошти гранту за проектом ”GameHub”, розповіла учням про електронні таблиці, їх можливості та переваги, а також поділилася секретами роботи в них та корисними «лайфхаками».

Останннім став урок з фізики, в ході якого доцент кафедри вищої математики та фізики Юрій Артеменко розглянув зі школярами тему «Реактивний рух» і продемонстрував обладнання лабораторії в дії.

Завершився день оглядовою екскурсією вишем від представників ради студентського самоврядування ДонНТУ.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу